חדשות ועדכונים
ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

2.5 מליון שקלים פיצוי לנפגעת פוליו

נובמבר 26, 2008

א‘ מתל אביב לא האמינה למשמע אוזניה. זה עתה התבשרה כי התעשרה ב-2.5 מליון ש"ח. לא, לא מפרסים או הגרלות אלא מביטוח לאומי דווקא. היא תקבל את הסכום הזה כתוצאה מחוק הפוליו שנחקק רק לפני כשנה, ואינו ידוע לרבים מהזכאים על פיו וכן כתוצאה מקצבת נכות כללית שאושרה רטרואקטיבית.

מאת 

הפסימיות והאנרגיות השליליות בהם היתה טעונה חצי שנה לפני כן, הפכו באחת לתחושת ניצחון ואושר בל יתואר. ככלות הכל, זה כסף שמגיע לה מתוקף החוק, רק שאף אחד לא טרח לעדכן אותה.

"יש הרבה אנשים בישראל שמגיע להם כסף מתוקף בעיה רפואית כלשהי, גם בעבר, והם בכלל לא יודעים על כך", אומר אלון אהרונוב, מנכ"ל חברת "זכותי, אשר טיפל גם בתביעתה של א' מתל אביב. "חלקם מתכנסים בעצמם, מפוחדים וחסרי בטחון, מותשים ופסימיים באשר ליכולתם לעבור את סבך הבירוקרטיה הישראלית ולקבל את כספי הפיצוי המגיע להם כחוק".

מאיפה מתחילים?
רובנו מכירים את ההרגשה הזו, כשאנו או יקירינו נתקלים בבעיה רפואית המצריכה טיפול מתמשך, תרופות, ניתוחים. הפחד והחשש מלווה גם בתחושת תסכול וחוסר אונים מכך שאף פעם איננו יודעים מהו התהליך הנכון והיעיל למיצוי זכויותינו.

אז מאיפה מתחילים? מהו קצה החוט ממנו נוכל להתקדם עד לקבלת הפיצוי המגיע לנו? לא זו בלבד שהחוקים והתקנות אינם זמינים, נהירים וברורים אלא שהאזרח הקטן יכול למצוא עצמו בודד בחזית מול מספר מוסדות ורשויות כגון המוסד לביטוח לאומי, מס הכנסה, חברות הביטוח.

כל המוסדות הללו הם אכן גדולים וחזקים, מגובים במחלקות משפטיות וסובלים מבעיות בירוקרטיה אופייניות. כל אחד מהם מחייב טיפול שונה בהתייחסות, בתהליך ובגובה הפיצוי.

המורה שנאבקה בממסד
הסיפור של המורה מוניקה נבו ממחיש מצוין את התופעה. אחרי 24 שנים נאלצה הגב' נבו לפרוש ממשרד החינוך בעטיה של תאונת עבודה.

למרות שקיבלה 70% נכות ממשרד החינוך לצרכי פרישה מוקדמת, נתקלה מוניקה בקשיים רבים מול המוסד לביטוח לאומי, בניסיונה למצות את זכויותיה הכספיות כתוצאה מהפגיעה.

מספרת הגב' נבו: "שלוש פעמים  הלכתי בעצמי לועדות וכל פעם נדחיתי. אפילו לבית הדין לעבודה הגעתי. שנתיים טרטרו אותי, עד שהבנתי שאין לי סיכוי לנצח לבד. רק אחרי שפניתי לחברה מתמחה בתחום, הצלחתי סוף סוף".

" זכיתי לממש את הזכויות שהגיעו לי – בכסף. היום בגיל 49, עם מענק חד פעמי של 17 אלף ₪ וקצבה חודשית עד גיל הפנסיה, אני פחות דואגת לעתידי". (בתמונה משמאל: מוניקה נבו)

כסף שלא תיקח – הולך לפח
בלי עזרה מקצועית, הסיכוי המעשי של אזרח מן השורה לקבלת מלוא הפיצוי בגין מימוש זכויותיו הרפואיות הוא די קלוש. מצד שני, אין שום סיבה לוותר על כסף המגיע לך כדין. הפתרון הוא לפעול באמצעות אנשי מקצוע אמינים המתמחים בתחום, מתעדכנים ומשיגים תוצאות של ממש.

העיסוק במימוש זכויות רפואיות דורש ידע נרחב בתקנות ביטוח לאומי ובחוקי מס הכנסה, בשילוב הכרה של תחומי רפואה, משפט, טכנולוגיה וגם פסיכולוגיה. השירות אינו כולל ייצוג משפטי או יעוץ משפטי, אך דורש הכרה והבנה של פרקטיקת התהליכים וקבלת ההחלטות במוסדות השונים. זו הדרך להשגת תוצאות שהאזרח הפשוט יתקשה מאד להשיגן.

ככל שהתחום עלול להצטייר כאפור, מקובע ושמרני, הניסיון מראה כי ליצירתיות ולהעזה, עד כדי יצירת תקדימים, יש משקל קריטי בהצלחת תהליך מימוש הזכויות.

שיעורי הצלחה גבוהים
הקירות במשרדי "זכותי", מהחברות האיכותיות והמובילות בתחום, מכוסים במכתבי תודה נרגשים ואותנטיים של לקוחות, לרוב בצירוף מספר הטלפון. חלקם כתובים באופן פיוטי, חלקם בחריזה ומכולם עולה התחושה של שמחה והכרה בהישג כביר, ממש "מתנה" שזכו לה. ובל נשכח – מדובר בכספים המגיעים כחוק.

"המכתבים האלה הם הדלק שלנו בעבודה היומיומית השוחקת הזו" מסביר אלון המנכ"ל, יועץ מס מנוסה במקצועו, הידוע בענף כאדם שאינו מוותר על זכויות לקוחותיו. לצידו  אביבה גולן, מי שניהלה במשך 32 שנה את מחלקת נפגעי עבודה במוסד לביטוח לאומי באחת הערים הגדולות בארץ אשר מכירה את "המערכת" על בוריה מבפנים.

יחד עם צוות איכותי ומקצועי הכולל רואי חשבון  ורופאים, הם מממשים זכויות רפואיות שלקוחותיהם אפילו לא חלמו עליהם. נכון להיום הם מתגאים בהישג מרשים של 90% הצלחה, אשר מושגים בעבודה קשה ותובענית, בגישה שירותית ובלתי מתפשרת, בידע רב-תחומי רב, תוך יצירת תקדימים ומובילות בתחומי התמחות ספציפיים כגון פגיעות בעבודה, מחלות מקצוע, צרידות, חוק הפוליו ועוד.

"בתחום שלנו חייבים להיות אופטימיים, אנושיים וישרים" מסביר אלון. "חייבים להתחבר ללקוח, להבין את מצוקותיו ואת צרכיו. כשהפיצוי מגיע, הסיפוק פשוט עצום".

אין לך מה להפסיד
אל תוותרו על כסף שאולי מגיע לכם כדין. החוק נוצר עבורכם, כדאי לנצל זאת. סיפוריה של א', נפגעת פוליו שקיבלה פיצוי של 2.5 מליון ש"ח, וסיפורה של מוניקה נבו, מורה שנאבקה על זכויותיה וזכתה בגדול – מוכיחים זאת.

עובדי "זכותי" ישמחו לפגוש גם אותך במשרדיהם הצנועים, בשדרות יהודית 12 בת"א, ממש בסמוך למרכז עזריאלי ותחנת הרכבת "השלום". כבר בפגישה מקדמית קצרה ולא מחייבת ניתן לדעת האם יש לך סיכוי לקבל פיצוי כספי. קודם כל כבר הרווחת יעוץ חינם ושקט נפשי. יש סיכוי מצוין שתקבל גם כסף, ואפילו הרבה.

התקשרו עכשיו 5520* או צרו קשר דרך האתר.

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם