ועדה רפואית

ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם
  • המוסד לביטוח לאומי, מטבע הדברים, אינו מקל על הפונים אליו לקבל סיוע ופיצוי כספי. אמנם אזרחי ישראל משלמים כל חייהם לביטוח לאומי, אבל כשמגיע הזמן שבו הם זקוקים לעזרה, האינטרס של ביטוח לאומי הוא לתת להם כמה שפחות – כי התקציב קטן ומוגבל.
  • על מנת לקבל סיוע מביטוח לאומי, בין אם זו קצבת נכות חודשית או פיצוי כספי חד פעמי, יש להציג את המקרה בוועדה רפואית מטעם הביטוח הלאומי. על פי דוח מבקר המדינה, 40% מהדיונים שבוטלו בועדות הרפואיות – בוטלו באשמת הועדות, ולא באשמת הפונים.
  • הועדות הרפואיות נמשכות לעתים רק דקות ספורות. לכן חשוב מאוד להציג את המקרה שלך כמו שצריך, אחרת הרופאים בוועדה פשוט ידחו את הבקשה ויסרבו לתת לך סיוע כספי – תוצאה טראגית עבור מבוטחים לא מעטים.
  • מרדכי גיסין, יו"ר ארגוני צרכני בריאות ישראל, טוען שיש להפריד את הועדות הרפואיות מן המוסד לביטוח לאומי, מכיוון שקיים ביניהם ניגוד עניינים: הביטוח הלאומי רוצה לשלם כמה שפחות, ומאחר שהועדות הרפואיות כפופות לו, האינטרס שלהן זהה.
  • זו הסיבה שתחום הזכויות הרפואיות והסיוע לפונים לביטוח לאומי צבר תאוצה. ישראלים הפונים לביטוח הלאומי זקוקים להכנה מראש וייעוץ מקצועי כדי לצלוח את הועדות הרפואיות בשלום, ולקבל את הפיצוי המגיע להם.
  • פנית לביטוח לאומי כדי לקבל פיצוי? זקוק לסיוע בהכנה לוועדה רפואית? צור קשר דרך אתר זכותי או התקשר 5520*. המומחים של זכותי לשירותך.

מהו אי כושר? מהן הדרגות אותן קובע הביטוח הלאומי? וכיצד כל זה מתרגם את עצמו לכסף בחשבון הבנק שלכם? "אי כושר" הוא למעשה קיצור של "אי כושר השתכרות". המונח...

כל אדם אשר נפגע כתוצאה ממחלה או כתוצאה מתאונת עבודה, ותביעתו התקבלה במוסד לביטוח לאומי, נקרא להופיע מול ועדה רפואית של ביטוח לאומי. המטרה של ועדות רפואיות אלו היא...

חוק הביטוח הלאומי קובע כי יש להקים ועדת תביעות לדיון נוסף; אלא שעד ינואר 2014, התעלם המוסד לביטוח לאומי מחוק זה ולא הקים אף ועדת תביעות. מבוטחים רבים אינם...

לפניכם שאלות לדוגמא בנושא הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי. כל האמור בדף זה נכתב באופן כללי, ומובהר כי הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי.    אשתי עזבה את עבודתה כתוצאה...

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם