חדשות ועדכונים
ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

ערוץ הכנסת: ראיון בנושא חוק הפוליו

נובמבר 29, 2008
בתוכנית נידון נושא חשוב: הרפורמה בקופות החולים, המופיעה במסגרת חוק ההסדרים. בין הגזירות הבריאותיות המרכזיות המופיעות בחוק ההסדרים הנוכחי: הקפאת חוק הפוליו

בסתיו 2007 התראיין מנכ"ל זכותי, אלון אהרונוב, בערוץ הכנסת,  בתוכנית "חשבון פתוח" בהגשת יהודה גולן ("מקור ראשון"). לצידו הופיעו גם עידו הררי, דובר "מכבי שירותי בריאות" והגב' סיגל אבירם, יועצת המס של התוכנית.

בתוכנית נידון נושא חשוב: הרפורמה בקופות החולים, המופיעה במסגרת חוק ההסדרים. בין הגזירות הבריאותיות המרכזיות המופיעות בחוק ההסדרים הנוכחי:

1) תצומצם השתתפות הממשלה בתקציב סל הבריאות

2) יוקפא חוק הפוליו שנועד לשלם פיצויים לחולי פוליו משותקים

3) יוקפא תשלום לנפגעי גזזת

4) תבוטל תוכנית להקמת בית חולים באשדוד

5) יוזמה להקמת קופת חולים חמישית המיועדת לעשירון העליון

6) הוצאת סל הבריאות מן הביטוחים המשלימים

אלון אהרונוב ציין בתוכנית כי 1,100 חולי פוליו שעדיין נותרו בחיים, ולאחר שעמלו שנים רבות כדי להעביר את חוק הפוליו, סובלים מכך שהחוק אינו מיושם. "מה שמקומם פה הוא שהחוק עבר ברוב מכריע של 83 חברי כנסת, ביניהם ניתן למנות את שר האוצר אברהם הירשזון וראש הממשלה אהוד אולמרט. עכשיו הגיע חוק ההסדרים ובמחי יד מבטל את הכל".

אהרונוב: "אנחנו מקבלים המון שיחות טלפון מחולים שאומרים שזה לא יכול להיות. אנחנו מסבירים לחולים שהם אלו שצריכים להרים את נס הדגל, הם אלה שצריכים להופיע בכנסת, והם צריכים לדאוג לייצג את עצמם. אנחנו נעשה את הכל לסייע להם, ולעשות את המקסימום במסגרת החוק".

אהרונוב הוסיף כי "בינתיים אמר את זה גם ח"כ רן כהן, שהגיעו להסדר – לפיו יחלקו את המענק של חוק הפוליו לשניים: פעם ראשונה בעת אישור הזכאות של חוקי הפוליו, ובפעם השנייה ב-1 לינואר 2009". עידו הררי כינה חלוקה זו "ישראבלוף".

יועצת המס סיגל אבירם ציינה כי "בכל שנה מנסה משרד האוצר להעביר חקיקה הנוגעת למיסוי. מה שלא הצליחו להעביר במהלך השנה, מעבירים בחוק ההסדרים. לא הצליחו בחוק ההסדרים הזה? לא נורא, יש שנה הבאה. ביטוח לאומי ניסה פעמיים-שלוש להעביר את החקיקה הזאת בנושא הכנסה פסיבית, שאינה מעבודה, שעליה צריך לשלם ביטוח לאומי – למרות שהיא לא הכנסה מבוטחת".

לדברי אבירם, "יש הכנסה שהיא 'הכנסה שקטה' – שאינה מעבודה. עד היום היה נהוג שעל ההכנסה הזו לא יחול ביטוח לאומי, כי היא לא מבוטחת. זה תשלום מס נקי. ביטוח לאומי ניסה להעביר את החקיקה הזאת כמה פעמים, אפילו באמצע הלילה – קמנו והתקוממנו, אין הצדקה לכך. זה סותר הבטחה שהם הבטיחו בוועדת הכספים, ברפורמה, שלא יחול על זה מס".

"הנימוק של הביטוח הלאומי", ע"פ אבירם, "שעד עכשיו היה מצב שמי שיש לו הכנסה מעבודה, לא נטיל עליו עוד מס של ביטוח לאומי". אלון אהרונוב הוסיף ש"ביטוח לאומי הופך מדי שנה להיות פחות ביטוח ויותר מס. חולי פוליו עוד לא הספיקו אפילו ללמוד את החוק – וכבר מבטלים להם אותו".

נפגעי מחלת הפוליו – התקשרו עכשיו לסיוע: 5520*

מידע נוסף:

חוק הפוליו

נכות כללית

זכויות עובדים – מקרים לדוגמה

חדשות זכותי – כל הכותרות

 

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם