חדשות ועדכונים
ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאיר שפיגלר מונה לתפקיד מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי

דצמבר 28, 2017

שר הרווחה חיים כץ מינה את שפיגלר, מנכ"ל קק"ל, לתפקיד מנכ"ל הביטוח הלאומי. שפיגלר הודח לאחרונה מקק"ל לאחר שהפעיל חוקרים פרטיים כדי לעקוב אחרי עובדי קק"ל

מאיר שפיגלר, בן 58, הוא המינוי של שר הרווחה חיים כץ לתפקיד מנכ"ל הביטוח הלאומי החדש. שפיגלר היה עד לאחרונה מנכ"ל קק"ל, תפקיד בו שימש מאז 2012. לפני שנכנס לתפקידו בקרן הקיימת לישראל, כיהן שפיגלר בתפקיד מנכ"ל משרד הדתות וסמנכ"ל בחברת הדואר.

שפיגלר הוא אחד המועמדים הסופיים של ועדת האיתור בראשות פרופ' רוני גמזו, שהוקמה לצורך העניין. השר כץ בחר בו כדי להחליף את פרופ' שלמה מור יוסף, שכהונתו לא הוארכה על ידי השר.

שני המועמדים האחרים לתפקיד היו מיכל צוק, סמנכ"לית אחראית על התעסוקה במשרד העבודה; ומר מוטי אלישע, הסגן של החשבת הכללית במשרד האוצר, מיכל עבאדי בויאנג'ו. שפיגלר גבר על צוק ואלישע, למרות יחסים עכורים עם ועד העובדים של קק"ל, ולמרות שדירקטוריון קק"ל פיטר אותו לאחר שהתברר כי שפיגלר שכר חברת חקירות כדי לעקוב אחרי עובדי קק"ל כדי לאמת את דיווחי השעות שלהם.

מינויו של שפיגלר טרם אושר סופית. המינוי צפוי לעבור עתה אל ועדת גילאור, האחראית על מינויים בחברות הממשלתיות. כמו כן, מבקר המדינה צפוי לפרסם דו"ח בנושא קק"ל.

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם