חדשות ועדכונים
ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

חולי סוכרת יקבלו יותר כסף

פברואר 7, 2012
דרגת נכות מינימלית של 65% תוענק מעתה לחולי סוכרת בישראל, בעקבות פסיקה של בית הדין הארצי לעבודה; שיעור הנכות שקבע הביטוח הלאומי עד היום היה מנוגד לתקנות, כך על פי בית הדין

מאת 

לפחות 1,000 חולי סוכרת בישראל לא קיבלו את הפיצוי הכספי המגיע להם מן הביטוח הלאומי. כך, על פי פסיקה חדשה של בית הדין הארצי לעבודה.

מעתה, יש להעמיד את דרגת הנכות של חולה סוכרת שסובל מסיבוך רפואי, על 65% אחוזי נכות. הדרגה הזו נקבעת בלי קשר לחומרת הסיבוך.

בית הדין הארצי לעבודה מתח ביקורת על הפרשנות שהפעיל המוסד לביטוח לאומי, פרשנות מצמצמת שגרמה להפחתה באחוזי הנכות אותם מקבלים חולי סוכרת שעברו סיבוך בריאותי כלשהו.

על החלטת בית הדין הארצי אמרה עו"ד גולומב-פלנר: "אנחנו שמחים שבית הדין הארצי שם קץ לאבסורד שבו המוסד לביטוח לאומי פועל בניגוד לתקנות ובניגוד לפסיקת בתי הדין האזוריים, ולא מעניק לחולי סוכרת את אחוזי הנכות שמדינת ישראל מצאה לנכון לקבוע להם. אנחנו מחכים לראות כיצד יפעל הביטוח הלאומי כדי לקבוע אחוזי נכות לכל אותם נכים שלא קיבלו את המגיע להם על-פי דין".

משמעות הפסיקה פשוטה יחסית: חולי סוכרת עם סיבוכים צריכים לפנות אל המוסד לביטוח הלאומי, ולדרוש הגדלה משמעותית של הכספים המגיעים להם.

יש לכם סוכרת שפגעה בפרנסתכם? פנו עכשיו לזכותי.

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם