חדשות ועדכונים
ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

אפשר להילחם במס הכנסה – וגם לנצח

אוקטובר 16, 2007
סיפורו של אדם שנפטר מגידול ממאיר, ואלמנתו קיבלה בסופו של דבר 301 אלף שקלים, לאחר מאבק בפקידי השומה של מס הכנסה

מאת 

בספטמבר 2007 פורסמה כתבה בעיתון "זמן השרון" של מעריב אודות מקרה  בו טיפלנו בחברת זכותי. את הכתבה כתב עדי לרנר.

להלן חלקים מן הכתבה: 

מ', תושב איזור נתניה בן 35, גילה בשנת 2000 גידול ממאיר בראשו. הוא קיבל הביטוח הלאומי 100% נכות ופטור ממס הכנסה , אך זמן קצר לאחר מתן הפטור נפטר מ' ומשפחתו הופתעה לגלות כי מס הכנסה החליטה להילחם ב-מ', והעובדה שהוא מת לא הפריעה לה בדרכה"

במרץ 2001 עבר מ' ניתוח קשה להסרת חלק מהגידול. לאחר הניתוח עבד מ', עד שנת 2005, במגבלות מסויימות וליווי אמו בת ה-70 , שכן סבל מהתקפות אפילפסיה.

בסוף שנת 2005 פנה אחיו של מ' אל זכותי על-מנת שיסייעו לו לקבל פטור ממסהכנסה. אדם שחלה בסרטן מגיעים לו בתנאים מסויימים 100 אחוזי נכות מהביטוח הלאומי, המזכים בפטור ממס הכנסה. אחיו של מ', רואה חשבון במקצועו, הבין שלפי רמת המחלה של אחיו, הוא זכאי לקבלת פטור מתשלום המס ופנה אל זכותי.

פנינו אל מס הכנסה, שפנה אל המוסד לביטוח לאומי. ביטוח לאומי נתן למ'אחוזי נכות רטרואקטיביים משנת 2001. אבל לפני שהספקנו לשמוח, מ' נפטר ממחלתו. אנחנו המשכנו בתהליך, מאחר שבמקרה של פטירה היורשים זכאים לקבל את זכויות המת.

חזרנו אל מס הכנסה עם אחוזי הנכות שנתן הביטוח הלאומי, ואמרנו שאנחנו רוצים להמיר את זה בכסף. באותו זמן הסכום עמד על 250 אלף שקל, אך להפתעתנו, מס הכנסה החליט "להילחם" במ' גם לאחר מותו ועירער על ההחלטה. פקיד השומה טען שהטיפולים הכימותרפיים היו שמרניים, בעלי השפעה מועטה, ועל כן מ' אינו זכאי לפיצוי.

בועדת הערעור נדהמו חברי הועדה לשמוע שמס הכנסה עירער לאחר פטירתו של אדם, ואישרו את הפטור – אבל לא רק מחודש מרץ 2001, אלא מוקדם הרבה יותר, מחודש אוקטובר 2000. כך יצא שמס הכנסה החזיר אף יותר מהסכום עליו עירער, ואלמנתו של מ' קיבלה פיצוי של 301 אלף שקלים.

מכעיס ומקומם שאזרחים נאלצים להילחם על זכויותיהם, להשיג בכוח ובסיוע ליוווי מקצועי. למרבה הצער, במקרים רבים נפגעי מחלות, נפגעי עבודה ופעולות איבה מוותרים על זכותם לפיצוי כספי עקב הקושי שבעמידה מול הרשויות. אל תשכחו שמדובר באנשים חולים ופגועים פיזית ונפשית. או שהם פונים אלינו כדי שנילחם את המלחמה שלהם.

התקשרו ל"זכותי" ונסייע לכם "להילחם" במס הכנסה: 5520*

או צרו קשר דרך האתר

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם