זכויות רפואיות
ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

מי זכאי לגמלת ניידות

זכאי לגמלת ניידות – תושב ישראל השוהה בישראל ומלאו לו שלוש שנים וטרם מלאו לו 67 שנים, ו ועדה רפואית של משרד הבריאות קבעה לו אחוזי מוגבלות בניידות, עקב ליקויים ברגליו ע"פ הרשימה המוגדרת בחוק:

  1. הוא בעל רישיון בר תוקף יקבל גמלת ניידות בתנאי שהועדה תקבע לו 40% מוגבלות בניידות לפחות.
  2. מי שאין בידיו רישיון בר תוקף יקבל גמלת ניידות בתנאי שהועדה תקבע לו 60% מוגבלות בניידות לפחות.
  3. מוגבל בניידות שאין לו רישיון נהיגה בר תוקף זכאי לגמלת ניידות אם יש לו מורשה נהיגה ("מורשה נהיגה" = קרוב משפחה, בן/ בת זוג, אב, אם לרבות הורה מאמץ וחורג, אח או אחות, סב או סבתא, שבידו רישיון נהיגה בר תוקף הגר עם המוגבל בניידות בקביעות באותו הבניין או במרחק אווירי שאינו עולה על 500 מטר המסוגל ומתחייב להסיעו באופן קבוע וקיבל את אישור המוסד לביטוח לאומי להסיע את המוגבל בניידות. לאחרונה נקבע כי בנסיבות חריגות, גם בן-דוד או אחיין עשוי להיות 'מורשה נהיגה' אם אין קרוב משפחה אחר המסוגל לבצע את המשימה.
  4. מוגבל בניידות השוהה במוסד יהיה זכאי לגמלה לחסרי רכב אם טרם מלאו לו 67 שנים וועדה רפואית של לשכת הבריאות קבעה שהוא זקוק לכיסא גלגלים והוא משתמש בו או שנקבעה לו 80% מוגבלות לילד או 100% מוגבלות למבוגר, ובנוסף הוא יוצא על חשבונו מהמוסד באמצעות רכב 6 פעמים בחודש לפחות, הוא זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היום יום ועקב מוגבלות זאת היה זכאי לקבל קצבה לשירותים מיוחדים (קצבת שר"מ) או גמלת ילד נכה אם לא היה שוהה במוסד.

לסיוע אישי בזכויות רפואיות התקשרו 5520* או צרו קשר דרך האתר.

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם