סרטן כליות

ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

סרטן היא מחלה ערמומית ומתעתעת, אשר יכולה לתקוף את הגוף בכל האיברים והמערכות. ב-2 עד 3 אחוזים ממקרי הסרטן, תופיע המחלה באחת מהכליות ותגרום לשכפול לא מבוקר של תאים ברקמות שבתוך הכליה. סרטן כליות תוקף בעיקר אנשים בגיל 65 בממוצע, אך הוא יכול להופיע גם בקרב אנשים צעירים או מבוגרים יותר כמובן. הנה כמה דברים שחשוב לדעת על האבחון, הטיפול וההתמודדות עם המחלה: 

האם אני בסיכון לסרטן כליות וכיצד אפשר להפחית את הסיכון הזה?סרטן כליות - כיצד זה נראה?

כדי להפחית את הסיכון לסרטן באופן כללי, מומלץ כידוע להימנע מעישון ומהשמנת יתר. בהקשר של סרטן כליה, עישון מכפיל את הסיכון לחלות וגם משקל גוף שאינו תקין מעלה אותו, בייחוד בקרב נשים. גם אנשים שסובלים מאי ספיקת כליות מצויים בסיכון מוגבר לסבול מסוג הסרטן הספציפי הזה. 

מצבים רפואיים נוספים שמגבירים את הסיכון כוללים בין היתר לחץ דם גבוה, מחלות כליות אחרות שדורשות דיאליזה וגם מצבים נדירים יותר כמו מחלת וון היפל-לינדאו (Von Hippel-Lindau) אשר עוברת בתורשה. 

סרטן כליות יכול להתפתח גם בקרב מי שקרובי משפחתם מדרגה ראשונה התמודדו עם המחלה בעבר, כמו גם אצל מי שנחשפו לחומרים מסוימים במקום העבודה. ברשימה הזאת נכללים מי שעבדו עם כבשן או עם פחמי אבן בתעשיית הפלדה והפחם. גם מי שעובדים או עבדו עם חומרים כמו אסבסט, עופרת או קדמיום מצויים בסיכון מוגבר. 

איך מזהים סרטן כליות? 

למרבה הצער, במקרה של סרטן הכליה, ייתכן כי אם היא מאובחנת לאחר הופעת התסמינים, הטיפול יהיה מורכב יותר. במקרים רבים היא תאובחן על ידי הרופאים בבדיקות שגרתיות גם בלי תסמינים, לאחר ביצוע אולטרה-סאונד. 

אם בכל זאת מופיעים תסמינים למחלה, הם יכולים לכלול בין היתר אובדן משקל קיצוני, כאב עמום בצד הבטן, דם בשתן, חום גבוה שלא חולף, הזעות בלילה, עייפות מתמשכת או אפילו זיהוי של גוש במישוש באזור הכליה.  

חשוב גם להרגיע ולהגיד כי אנשים רבים מזהים את התסמינים האלו אך אינם סובלים מסרטן כליות. עם זאת, אם אתם מזהים את התסמינים אצלכם או אצל מישהו שיקר לכם – חשוב לפנות בהקדם לאבחון אצל רופא כדי לרדת לשורש הבעיה.

איך אפשר לנהל חיים תקינים לצד המחלה? 

הטיפול בסרטן כליות מתבצע כמובן על ידי צוות של רופאים מתחומי התמחות שונים, כדי לוודא שתקבלו את המעטפת הנכונה ביותר להתמודדות עם המחלה. אופן הטיפול תלוי מאוד בסוג הסרטן. בהקשר הזה חשוב לדוגמה להבין האם הסרטן הוא מקומי,  או שחס וחלילה הוא התפשט מחוץ לכליה או אפילו שלח גרורות לאזורים אחרים בגוף.

סל הטיפולים במחלה יכול לכלול בין היתר ניתוח להסרת הגידול, טיפולים ממוקדי מטרה נגד הגידול או אימונותרפיה – שיטת טיפול חדשנית שמסייעת למערכת החיסון של הגוף לזהות תאים סרטניים ולתקוף אותם. חשוב להבין כי היכולות הרפואיות בתחום משתכללות ומתייעלות כל הזמן – ולכן בהחלט אפשר לשמור על אופטימיות גם בימים לא פשוטים אלו.

ולצד הטיפול הרפואי הנחוץ, חיוני לשמור על מעטפת תמיכה משפחתית, חברתית, סוציאלית וגם כלכלית. לסובלים מתופעה של בעיות בכליות, קל וחומר למי שלקה בסרטן הכליה, מומלץ לפנות אלינו ל"זכותי" ולבדוק זכאות לקצבאות מביטוח לאומי או מענקים מביטוח לאומי. במקרים מסוימים ניתן גם להשיג פטור ממס הכנסה, פיצוי מחברת הביטוח, ועוד

איך זה עובד

סובלים מבעיה רפואית, חליתם? נבחרת המומחים של זכותי הכוללת: רופאים, יועצי מס, רואי חשבון ויוצאי הביטוח הלאומי עומדת לרשותכם עד לקבלת המגיע לכם ממס הכנסה, ביטוח לאומי וחברות הביטוח.

1
פגישה ללא עלות

ניתן לקיים פגישה פרונטאלית באחד מסניפי החברה או טלפונית עם מומחה זכויות. הכל ללא עלות וללא התחייבות.

2
בניית תיק רפואי

אנו מסייעים ללקוחותינו להגיש תביעה המגובה בסיכום רפואי מקצועי וממצה המגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה.

3
הגשת התביעה

לאחר בניית התיק על ידי המחלקה המקצועית הכוללת: רופאים, מומחי זכויות ויוצאי הביטוח הלאומי מוגשת התביעה למוסד הרלוונטי.

4
הכנה וליווי עד הצלחה

וות המומחים שלנו ילווה את התהליך מתחילתו ועד סופו כולל דיווח שוטף, הנחיות לקראת הוועדות הרפואיות עד להצלחה.

לקוחות מספרים
מה לקוחות מספרים עלינו
צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם