סיאטיקה – המחלה והפיצוי

ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

כ-8% מן האוכלוסיה בישראל סובלת מכאבי סיאטיקה, המכונים גם "אישיאס". זהו כאב על רקע דלקת בעצב סיאטי – העצב הגדול והארוך ביותר בגוף. 

סיאטיקה (בלועזית: Sciatica), המכונה לעתים בטעות "סכיאטיקה" בעברית, היא למעשה תסמין (סימפטום) של תופעות כגון פריצת דיסקבלט דיסק, היצרות תעלת השידרה, התכווצות שריר בישבן, ספונדיליטיס (דלקת חוליות) או פציעה בעצב בגלל זריקה לא מדויקת, למשל. 

התוצאה: כאב חד לאורך הישבן והרגל, המלווה לעתים בתחושות כגון עיקצוץ, נימלול, בעירה, ירידה בתחושה, רפלקס איטי או שרירים חלשים. רוב הסובלים הן נשים בגילאים 40-60. כאבי סיאטיקה יכולים לפגוע קשות בתפקוד, אך רק 0.5 אחוז מן האוכלוסיה סובלים מן הכאבים הללו יותר מחצי שנה ברציפות. 

דוגמה אמיתית לאדם הסובל מסיאטיקה: "מזה כשנה וחצי אני סובל מכאבים ברגל שמאל, לאורך כל הרגל. ביקרתי אצל אורטופד שאיבחן את הבעיה כ'סיאטיקה'. כאשר אני מוריד את הראש כלפי מטה – יש התגברות של של הכאב. בהמלצת אורטופד סיימתי שתי סדרות של טיפולים פיזיותרפיים, אולם לצערי אין שום שיפור במצב".

מקרה נוסף התבטא בפסק דין בר"ע 30211-08-14 (ר' נ' המוסד לביטוח לאומי):

"הוועדה עיינה שנית בכל התיק ובמסמכים הרפואיים וכן בחוות דעת רפואית. על פי המסמכים ב 1988 החל לסבול מכאבי גב תחתון עם הקרנה לרגל ימין. ב-91 נשלח בהמשך לבדיקת CT שהראתה בלטי דיסק L4 3L, 5L 4L, 5L S1 וצוין שבעיקר ב- 5L – 4L ומועמד לניתוח. ב 1997 התחיל להתלונן שוב על כאבי גב תחתון עם סיאטיקה מימין, אז צוין על חולשה של EHL ו-TA מימין"


רבים בישראל הסובלים מכאבים ומחלות שונות כגון סיאטיקה, לא תמיד רוצים להתעמת עם הבירוקרטיה, כדי לקבל פיצוי כספי בדמות קצבת נכות או גמלת ניידות. דרושים נסיון ונחישות כדי להתמודד מול דרישות ביטוח לאומי, "לנצח" את הפקידים ולקבל את הכסף המגיע לך. 

מלאו שם וטלפון באתר או התקשרו עכשיו 5520* לתיאום פגישת היכרות חינם וללא כל התחייבות!

 

איך זה עובד

סובלים מבעיה רפואית, חליתם? נבחרת המומחים של זכותי הכוללת: רופאים, יועצי מס, רואי חשבון ויוצאי הביטוח הלאומי עומדת לרשותכם עד לקבלת המגיע לכם ממס הכנסה, ביטוח לאומי וחברות הביטוח.

1
פגישה ללא עלות

ניתן לקיים פגישה פרונטאלית באחד מסניפי החברה או טלפונית עם מומחה זכויות. הכל ללא עלות וללא התחייבות.

2
בניית תיק רפואי

אנו מסייעים ללקוחותינו להגיש תביעה המגובה בסיכום רפואי מקצועי וממצה המגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה.

3
הגשת התביעה

לאחר בניית התיק על ידי המחלקה המקצועית הכוללת: רופאים, מומחי זכויות ויוצאי הביטוח הלאומי מוגשת התביעה למוסד הרלוונטי.

4
הכנה וליווי עד הצלחה

וות המומחים שלנו ילווה את התהליך מתחילתו ועד סופו כולל דיווח שוטף, הנחיות לקראת הוועדות הרפואיות עד להצלחה.

לקוחות מספרים
מה לקוחות מספרים עלינו
צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם