דום נשימה בשינה – המחלה והפיצוי

ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דום נשימה בשינה הינה תסמונת בה הנשימה נעצרת ומתחדשת במהלך השינה.

המחלה נפוצה יותר בגברים מאשר בנשים, ובמיוחד בגברים מעל גיל 40 הסובלים מעודף משקל. הסובלים מתסמונת זו מפסיקים לנשום כמה פעמים במהלך השינה, כל דום נשימה יכול להימשך 10 שניות ואף יותר. בין הסימפטומים של המחלה: התעוררויות מרובות במהלך הלילה, נחירות, עייפות, ישנוניות במהלך היום, כאבי ראש, עצבנות, תיתכן גם עלייה בלחץ הדם ובקצב הלב. כאשר תסמונת דום לב בשינה חוזרת על עצמה פעמים רבות – היא גורמת לירידה באיכות השינה.


גורמים לדום נשימה בשינה

  • עודף משקל באיזור הצוואר מגדיל את הסיכון לחסימה של דרכי האוויר וכתוצאה מכך להיווצרות של דום נשימה בשינה.

  • גיל – ככל שמתבגרים ההפרעה עלולה להיות נפוצה יותר.

  • היסטוריה משפחתית/גנטיקה – מצב שבו מעברי הנשימה צרים באופן טבעי עקב תורשה.


סוגי דום נשימה בשינה

  • דום נשימה חסימתי (הנפוץ מבין הסוגים): נגרם כתוצאה מצניחת בסיס הלשון והחך אשר חוסמים מעבר של אוויר המביא להפסקת הנשימה וירידה בכמות החמצן בדם. פעולה זו גורמת להתעוררות. התוצאה יכולה גם להיות חנק.  

  • דום נשימה מרכזי: נגרם כתוצאה מכך שהמוח לא מעביר אותות עצביים לשרירי הנשימה. דום נשימה מרכזי הוא הנדיר יותר מבין סוגי דום הנשימה.

  • דום נשימה משולב: זהו דום נשימה אשר נוצר כתוצאה מדום נשימה חסימתי ודום נשימה מרכזי ביחד.


טיפולים קיימים 

  • מכשיר סיפאפ (CPAP -Continuous Positive Airway Pressure) -הטיפול הנפוץ ביותר לדום נשימה בשינה. זוהי  מסיכה הממוקמת על דרכי הנשימה ומזרימה לחץ אוויר אל תוך הפה והאף ובעצם מונע מחסור של אוויר בעת השינה. כיום קיים מגוון רחב של מכשירי CPAP המגיעים עם מסיכות בהתאמה אישית לנוחות מירבית. טיפול זה הוכח כטיפול היעיל ביותר לדום נשימה בשינה אך אחוז גדול מן המטופלים אינו יכול להתרגל לישון עם המסיכה ולכן משתמש בטיפולים אחרים על מנת לפתור בעיה זו.

  • התקן דנטלי לקידום הלסת: שימוש באביזר המותקן בתוך הפה אשר תפקידו הוא להזיז את הלסת התחתונה קדימה וקידום בסיס הלשון. כתוצאה מכך נוצרת הרחבה והקלה בזרימת דרכי האוויר באיזור הלשון והלוע. ישנן מספר תופעות לוואי אשר מגיעות בתקופה הראשונה של השימוש בהתקן הדנטלי כגון כאבים בלסת או בשרירי הפה ורגישות בשיניים. הטיפול בדום נשימה בשינה באמצעות התקן דנטלי נחשב לטיפול שיניים ומצריך מעקב אחר המטופל.

  • ניתוח UPPP‏ (Uvulopalatophryngoplasty): ניתוח כריתת שקדים, ענבל וחלק מהחיך בהרדמה כללית. ניתוח זה מאפשר הזרמת אוויר טובה יותר.

  • שינוי בהרגלים אישיים: הפסקת עישון, ירידה במשקל, הפחתת צריכה של אלכוהול, שינוי תנוחת השינה.


תסמונת דום נשימה בשינה, המכונה באנגלית "סליפ אפנייה" (Sleep Apnea), מוכרת ע"י המוסד לביטוח לאומי בתור ליקוי המהווה נכות של ממש. מרבית המקרים נקראים OSA (דום מעכב), חלקם CSA (מרכזי). טיפול אפקטיבי בתופעה נקרא מכשיר סיפאפ (CPAP), המייצר לחץ חיובי מתמשך על דרכי הנשימה. 

אם אובחנת בתור חולה דום נשימה, ייתכן שמגיע לך כסף מביטוח לאומי. אנו נסייע לך במאבק מול הבירוקרטיה הישראלית כדי שתקבל את שיעור הנכות המתאים עבורך ועבור משפחתך.

דום נשימה בדרגת חומרה קשה יכולה לזכות את החולה באחוזי נכות גבוהים ובפיצוי כספי משמעותי.

צרו קשר דרך אתר זכותי או התקשרו עכשיו 5520* לתיאום פגישת היכרות חינם וללא כל התחייבות. אולי מגיע לכם הרבה כסף.

איך זה עובד

סובלים מבעיה רפואית, חליתם? נבחרת המומחים של זכותי הכוללת: רופאים, יועצי מס, רואי חשבון ויוצאי הביטוח הלאומי עומדת לרשותכם עד לקבלת המגיע לכם ממס הכנסה, ביטוח לאומי וחברות הביטוח.

1
פגישה ללא עלות

ניתן לקיים פגישה פרונטאלית באחד מסניפי החברה או טלפונית עם מומחה זכויות. הכל ללא עלות וללא התחייבות.

2
בניית תיק רפואי

אנו מסייעים ללקוחותינו להגיש תביעה המגובה בסיכום רפואי מקצועי וממצה המגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה.

3
הגשת התביעה

לאחר בניית התיק על ידי המחלקה המקצועית הכוללת: רופאים, מומחי זכויות ויוצאי הביטוח הלאומי מוגשת התביעה למוסד הרלוונטי.

4
הכנה וליווי עד הצלחה

וות המומחים שלנו ילווה את התהליך מתחילתו ועד סופו כולל דיווח שוטף, הנחיות לקראת הוועדות הרפואיות עד להצלחה.

לקוחות מספרים
מה לקוחות מספרים עלינו
צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם