מחלות וליקויים – שאלות ותשובות

ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

לפניכם תשובות עקרוניות של מומחי 'זכותי' לשאלות נפוצות בנושא מחלות וליקויים שונים. האמור בדף זה נכתב באופן כללי, ומובהר כי הוא אינו תחליף לכל ייעוץ משפטי.


1. אני סובלת מאסטמה וסינוסיטיס כרוניים, דלקת בבורסה בכתף, גסטריטיס, מעי רגיז ומיגרנה. אני מקבלת הבטחת הכנסה. האם אני יכולה להגיש תביעה לנכות כללית?
תשובה: אפשר להגיש בקשה לקצבת נכות כללית, אך אי אפשר לקבל כפל קצבאות.

 

2. נולדתי עם מום מולד בלב ומאז עברתי כמה אשפוזים וצינתורים. אני אמורה לעבור השתלת קוצב לב בקרוב ולקבל טיפול תרופתי על בסיס קבוע בגלל דופק לב מהיר. מהן ההטבות המגיעות לי מביטוח לאומי?
תשובה: את זכאית לאחוזי נכות במידה שחלה ירידה של לפחות 50% בכושר עבודה. במקרה זה, מומלץ להגיש תביעה לנכות כללית למוסד לביטוח לאומי.

 

3. שמעתי שילדים שבעבר סבלו מפוליו זכאים לפיצוי. למי צריך לפנות לקבלת פיצוי?
תשובה: החל מינואר 2007, מזכה חוק הפוליו חולי פוליו שחלו בישראל. אם נותרה לך נכות כדאי להגיש תביעה באופן מקצועי לביטוח לאומי, מאחר שיש קריטריונים שצריך לעמוד בהם. ניתן לתאם פגישת היכרות חינם עם צוות "זכותי" בטלפון 5520*

 

4. אני מורה במשרד החינוך וסובלת מקצרת (אסטמה). קשה לי לדבר בפני כיתה, אני משתעלת וסובלת מקשיי נשימה. אני נעדרת הרבה מהעבודה ותפקודי הריאות שלי הם כ-70% בממוצע. האם יש צורך לפנות לרופא תעסוקתי?
תשובה: כמורה במשרד החינוך את זכאית לימי מחלה, לכן תמשיכי לקבל שכר ולצבור ימי מחלה. הכנסתך לא תיפגע ולכן אינך זכאית לקצבת נכות כללית. לאחר שייגמרו ימי המחלה, את יכולה לפנות לאפיק של פרישה מוקדמת מטעמים בריאותיים, ולהגיש תביעה לביטוח לאומי.

 

5. אני חולה בדלקת פרקים מזה שלוש שנים ואני לא עובדת. שלחו לי זימון לוועדה רפואית של מבטחים. האם אני צריכה להביא רופא תעסוקתי מטעמי? האם יש השתתפות של מבטחים בעלות רופא תעסוקתי?
תשובה: עקרונית, אין השתתפות של מבטחים בעלות רופא תעסוקתי. כדאי להתכונן לוועדה ולברר לגבי אחוזי הנכות להם את זכאית. במידה שיש ליקויים נוספים, ניתן להגדיל את הסיכוי לקבל קצבה.

 

6. אני חולת 'גושה' ומטופלת בקביעות. האם אני זכאית להכרה מביטוח לאומי?
תשובה: אם הכנסתך נפגעה בעקבות זאת, יש לברר אם את זכאית ל-40% נכות רפואית.

 

7. אובחנתי לא מזמן כחולה פסוריאזיס. אילו זכויות מגיעות לי?
תשובה: חולה פסוריאזיס שאינו סובל ממחלות נוספות, אינו זכאי בהכרח לקצבת נכות כללית. במידה שיש מחלות נוספות וכושר העבודה נפגע, כדאי לברר מה מגיע לך מול המוסד לביטוח לאומי.

 

8. אמי חולה בטרשת נפוצה. מה הם הקריטריונים לקבלת פיצויים מהמדינה?
תשובה: זה תלוי בעיקר בדרגת החומרה של המחלה. במקרים מסוימים ניתן לקבל קצבת נכות כללית, פטור ממס ועוד.

 

9. אמי בת 83 וסובלת משיתוק יד ימין בעקבות הקרנות שעברה לאחר כריתת שד ובלוטות לימפה. היא קיבלה אישור מביטוח לאומי למטפלת. האם היא זכאית גם לזכויות כספיות?

תשובה: אמך בגילה זכאית בעיקר לשעות סיעוד, ולא בהכרח תקבל סיוע נוסף. יש אפשרות לבדוק אם אפשר לממש ביטוחי סיעוד פרטיים.

 

10. אובחנתי כחולת סרטן ובקרוב אתחיל טיפול כימותרפי. אני אאלץ להיעדר מהעבודה בימי טיפולים וכנראה גם בימים שבהם אסבול מתופעות לוואי. אין לי ימי מחלה מצטברים. האם ישנה השלמת שכר? האם ניתן לפטר אותי?
תשובה: אם אין ימי מחלה צבורים, המעביד לא חייב בתשלום ואין בהכרח מניעה לפיטורין. למרות זאת, כחולת סרטן שעוברת טיפולים, ייתכן שאת זכאית לקצבאות, הטבות וזכויות נוספות במס הכנסה וביטוח לאומי. לסיוע ללא התחייבות פני ל"זכותי" בטלפון: 5520*

 

11. אני מורה ואובחנתי לא מזמן כחולת פיברומיאלגיה ואני מתקשה לבצע עבודתי. איך אני צריכה להתכונן לועדה רפואית?
תשובה: מורים יכולים להגיש בקשה לפרישה מוקדמת בגין סיבה בריאותית. "זכותי" מסייעת גם לחברי הסתדרות המורים. אפשר ליצור קשר ולתאם פגישה בטלפון 5520*.

 

12. אני בן 62, יצאתי לפנסיה ואני חולה במחלת כליות. כרגע אני מאושפז ומקבל חלבונים ע"י אינפוזיה. לאחר שחרורי, אצטרך להיות מחובר למכונה 12 שעות ביום. אני מעוניין לקבל המשך טיפול במקום המיועד לכך, אבל זו אופציה יקרה. מהן הזכויות שלי?
תשובה: עקרונית, ייתכן שאתה זכאי לקצבת נכות מביטוח לאומי ולשירותי רפואה מיוחדים. לכן כדאי לפנות לביטוח לאומי בהקדם. קיימת גם אופציה לקבל קוד סיעודי ממשרד הבריאות.

 

13. בעקבות פגיעה בעבודה, קבע לי הביטוח הלאומי נכות 75%. האם אני זכאי לפטור ממס הכנסה?

תשובה: עקרונית, אתה כנראה זכאי להקלות מס בקופות גמל בלבד. בשביל פטור ממס הכנסה, צריך לפחות 90% נכות – לצמיתות או מינימום של 185 יום. עם זאת, בדיקה מעמיקה של התיק הרפואי עשויה להוביל להעלאת אחוזי הנכות, אז לא כדאי להתייאש מראש.


לסיוע נוסף צרו קשר דרך האתר או חייגו 5520*.

ייתכן שמגיע לכם כסף רב מן הביטוח הלאומי וממשרדי ממשלה נוספים.

איך זה עובד

סובלים מבעיה רפואית, חליתם? נבחרת המומחים של זכותי הכוללת: רופאים, יועצי מס, רואי חשבון ויוצאי הביטוח הלאומי עומדת לרשותכם עד לקבלת המגיע לכם ממס הכנסה, ביטוח לאומי וחברות הביטוח.

1
פגישה ללא עלות

ניתן לקיים פגישה פרונטאלית באחד מסניפי החברה או טלפונית עם מומחה זכויות. הכל ללא עלות וללא התחייבות.

2
בניית תיק רפואי

אנו מסייעים ללקוחותינו להגיש תביעה המגובה בסיכום רפואי מקצועי וממצה המגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה.

3
הגשת התביעה

לאחר בניית התיק על ידי המחלקה המקצועית הכוללת: רופאים, מומחי זכויות ויוצאי הביטוח הלאומי מוגשת התביעה למוסד הרלוונטי.

4
הכנה וליווי עד הצלחה

וות המומחים שלנו ילווה את התהליך מתחילתו ועד סופו כולל דיווח שוטף, הנחיות לקראת הוועדות הרפואיות עד להצלחה.

לקוחות מספרים
מה לקוחות מספרים עלינו
צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם