חדשות ועדכונים
ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

שלמה מור-יוסף – מנכ"ל ביטוח לאומי החדש

דצמבר 21, 2012
שר הרווחה, משה כחלון, הודיע ב-12 במרץ 2012 לפרופסור מור-יוסף כי הוא נבחר לתפקיד מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, במקום אסתר דומיניסיני, שפורשת בסוף חודש מרץ.

מאת 

פרופסור שלמה מור-יוסף החל להיות מוכר לציבור הישראלי ב-2006, בתקופה שבה אושפז אריאל שרון בבית החולים הדסה עין כרם. פרופ' מור-יוסף, בתפקידו כמנכ"ל בית החולים, נהג לעדכן את התקשורת מדי יום על מצבו של שרון.

מור-יוסף הוא יליד ירושלים 1951. יש לו תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת הארוורד בארה"ב. ב-1997 מונה לתפקיד מנכ"ל בית החולים סורוקה. ב-2001 מונה לתפקיד מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה, תפקיד אותו מילא במשך 10 שנים.

בית החולים "הדסה" נקלע ב-2009 למשבר כלכלי עמוק, לאחר שנפל קורבן להונאת ברנרד מיידוף: 90 מיליון דולר שהלכו לאיבוד. עוד לפני משבר מיידוף, סבל בי"ח הדסה מירידה בערך התרומות, בעקבות ירידת שער הדולר. פרופ' מור-יוסף הפעיל תוכנית הבראה שכללה קיצוצי שכר והתייעלות פנימית. הוא פרש ב-2011 מ"הדסה", לאחר 40 שנות עבודה במוסד, מאז שהיה סטודנט, למעשה.

בשנים האחרונות, לא עסק פרופ' מור-יוסף כלל ברפואה. הוא התמקד בתחום הניהול וגיוס הכספים. הוא עודד את תחום התיירות המרפא (אישפוז לקוחות זרים, חלקם ממזרח אירופה, בתעריפים גבוהים).

מור-יוסף דחה מספר הצעות לשמש מנכ"ל משרד הבריאות. בראיונות עימו, ציין כי הוא רואה חשיבות עליונה בחיזוק מעמדו של משרד הבריאות כמפקח (רגולטור).

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם