חדשות ועדכונים
ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

עובדי הביטוח הלאומי: בלי שוטרים במדים, הסניפים לא יקבלו קהל

מרץ 23, 2016

גם ב-29 בנובמבר 2011 הפעיל הוועד עיצומים בסניפים, ללא הודעה מוקדמת. זאת, "במחאה על החלטת ההנהלה לערוך שינויים במבנה הארגון ועל המחזור בכוח אדם בסניפים". רבים מן המבוטחים שהגיעו לסניפים הופתעו לגלות אותם סגורים, ללא קבלת קהל. 

ב-2009 הפעיל ועד עובדי הביטוח הלאומי עיצומים, שבמסגרתם לא התקיימה קבלת קהל ולא ניתן מענה לטלפונים. העיצומים הופעלו בעקבות אי-הסכמה בין הועד להנהלת המוסד, בעניין דרישות העובדים לתוספת כוח אדם.

באוקטובר 2008 הופעלו עיצומים על רקע זהה. לטענת העובדים, בשנים 2004-2008 פרשו 400 עובדים בלי שימונו להם מחליפים. באותה התקופה, הועסקו כ-3,400 עובדים בביטוח הלאומי, כשמתוכם 2,400 עובדים בסניפי המוסד.

גם ב-10 בדצמבר 2006 פתחו עובדי הביטוח הלאומי בעיצומים, במחאה על כוונת ההנהלה לבצע איחוד המוקדים הטלפוניים למוקד אחד בעיר צפת, בשיטת מיקור-חוץ. מהלך האיחוד יצא לפועל, בסופו של דבר, למרות התנגדות הוועד.

במרץ 2004 הורה ועד העובדים להפסיק לשתף פעולה עם החשב הראשי של המוסד לביטוח לאומי, רם לוי, שמונה על ידי משרד האוצר ב-2003. העובדים כינו את לוי "גיס חמישי" וטענו כי הוא מדליף נתונים למשרד האוצר, עד כדי אובדן אמון בחשב, לפי דבריו של יו"ר ועד העובדים דאז, אלי כהן.

בינואר 2002 פתחו עובדי הביטוח הלאומי בשביתה, על רקע דרישתם להוספת עובדים נוספים למצבת כוח האדם, עקב "גידול ניכר במספר הפונים", לדבריהם.

> הביטוח הלאומי לא עונה? פנייתכם מתעכבת? צרו קשר עם "זכותי"

>  כל החדשות והכתבות באתר זכותי 

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם