חדשות ועדכונים
ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאבק קצבאות הנכות: נתניהו הבטיח לטפל

אוקטובר 26, 2010
ביום שני (25/10/10) הגיעו מאות בני-אדם, ביניהם נכים רבים, להפגנה מול משרד האוצר ומשרד הרווחה בירושלים.

מאת 

הנכים תובעים השוואת קצבאות הנכות עם שכר המינימום, בתהליך מדורג שיימשך חמש שנים. כמו כן תובעים הנכים כי הקצבה תיקבע לפי הנכות הרפואית, ולא לפי אי-כושר ההשתכרות.

עוד בדרישות הנכים: גמלת שירותים מיוחדים לילדים נכים עד גיל 18, כדי לאפשר להורים לשכור עובד סיעודי שיאפשר להם לשוב למעגל העבודה; הנחות בחשבון המים והחשמל; הפעלתה של הקרן הממשלתית למענקי נגישות בדיור הציבורי; הרחבת חוק נפגעי הפוליו – גם עבור חולי פוליו שלא נולדו בישראל; העברת הועדות הרפואיות לגורם עצמאי, שאינו תלוי בביטוח הלאומי.

הסכום הנוכחי של קצבאות הנכות הוא 2,400 שקלים בלבד. אם יושוו קצבאות הנכות לשכר המינימום, תעמוד קצבת נכות מעודכנת על 3,800 שקלים. צעד שכזה, שישולם לאוכלוסיה של כ-200 אלף נכים, מהווה הוצאה של מאות מליוני שקלים עבור משרד האוצר ומשרד הרווחה, כאמור. קצבת הנכות הנוכחית לא התעדכנה מאז 2002, הפעם הקודמת שבה הפגינו הנכים. זאת, למרות התייקרות המחירים במשק.

מומו נקווה, ממובילי מאבק הנכים בשנים האחרונות, הסביר בראיונות כי "ההוצאות שלנו גדלו, אך הקצבאות לא התעדכנו איתן. זה מכניס רבים מאיתנו למצוקה קיומית".

חברי הכנסת אילן גילאון ומשה מטלון, שניהם נכים, הביעו הזדהות עם המפגינים. ח"כ מטלון, ממפלגת ישראל ביתנו, אמר שקצבאות הנכות הנוכחיות הן בושה, והסכים כי המאבק הנוכחי הוא צודק ונכון.

בנימין נתניהו, ראש הממשלה, נפגש עם המפגינים בירושלים והבטיח להקים צוות בדיקה מיוחד בראשותו, וביחד עם שר האוצר (שטייניץ) ושר הרווחה (הרצוג). בעקבות הבטחת נתניהו, התפזרו ההפגנות.

עתה נותר לחכות ולראות, האם הממשלה תתייחס ברצינות לדרישות הנכים ותפעל לעדכון הקצבאות – או שתצפה מן הנכים לעלות שוב לירושלים ולהביך את השרים.

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם