חדשות ועדכונים
ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

הרפורמה של כחלון

ספטמבר 11, 2012
שר הרווחה, ח"כ משה כחלון, מקדם רפורמה חדשה שתביא להגברת מיצוי זכויות של מקבלי קצבאות, בהנחות והטבות הניתנות להם ע"י הרשויות השונות.

מאת 

הודעה לעיתונות של משרד הרווחה מבשרת על תוכנית חדשה של השר כחלון. להלן נוסח ההודעה, כשירות ללקוחות חברת "זכותי".

חוק שחרור האזרח מכבלי הבירוקרטיה יוצא לדרך

שר הרווחה, ח"כ משה כחלון, מקדם רפורמה חדשה שתביא להגברת מיצוי זכויות של מקבלי קצבאות, בהנחות והטבות הניתנות להם ע"י הרשויות השונות.

ההצעה תעלה לממשלה בתקופה הקרובה, ומטרתה לעגן בחוק מתן הטבות והנחות לזכאי קצבאות הביטוח הלאומי, ע"י רשויות וגופים שונים באופן אוטומטי מבלי להטריח את האזרח בהבאת האישור.

כיום, רשויות שלטון וגופים שונים כמו רשויות מקומיות, רשות השידור, משרד התחבורה ועוד, מעניקים את ההנחות מצידם למקבלי קצבאות, בתנאי שהזכאי ימציא אישור פרטני מהביטוח הלאומי.

תנאי זה, של המצאת אישור ביד לרשויות גורם לטרחה של מאות אלפי אזרחים ע"י ביקורים בסניפים כדי לקבל אישורים, עשרות אלפי אזרחים גם מטריחים עצמם מספר פעמים כדי בשנה לחדש אישורים ולקבל אישורים עדכניים לרשויות אחרות ושונות.

ע"פ רישומי הביטוח הלאומי, כ-4 מליון אישורים שונים מונפקים ע"י ערוצי השירות השונים שלו. מפניות של אזרחים רבים שהגיעו למשרד הרווחה עולה כי לא אחת נדרשים זכאים להנחה להטריח את עצמם פעמים רבות לסניפי המוסד לשם קבלת אישורים כאלה ואחרים, לצורך קבלת ההטבה.

הרפורמה של שר הרווחה הנוכחי, משה כחלון, מציעה שהמידע הקיים בביטוח הלאומי יועבר במישרין ואוטומטית ממנו אל הרשות האחראית על מתן ההנחות והטבות, וכן מוצע שאותה רשות תיתן את ההטבה או הנחה על סמך אותו מידע.

כמו כן מוצע שאם יהיו חסרים אישורים לגבי הזכאי, הרי שהרשות האחראית למתן ההטבה היא שתפנה לביטוח הלאומי, תקבל ישירות את האישור, ולא תחייב את הפרט להמציא לה אישורים אלה.

שר הרווחה והשירותים החברתיים משה כחלון: "כיום הציבור קורס תחת נטל הבירוקרטיה וחסר התיאום בין הגופים והמשרדים השונים ההצעה היא למעשה, רפורמה משמעותית שתביא לשיפור שירות ולמיצוי זכויות וכן תמנע טרטור של אזרחים בין משרדים, ותקל על האזרח מקבל הקצבה, למצות את זכויותיו במשרדים אחרים. לרפורמה המוצעת חשיבות יתר כי היא מכוונת לשיפור תנאיהם של האוכלוסיות החלשות הנזקקות לקצבאות הביטוח הלאומי".

כדי ליישם את האמור ולהביא את ההצעה לכלל ביצוע יוקם צוות היגוי בראשות מנכ"ל הביטוח הלאומי, פרופ' שלמה מור יוסף, הצוות ימפה את כל ההטבות הנלוות שמעניקה המדינה או רשות שלה וכן מוטל על הצוות להמליץ על חקיקה מתאימה, כדי ליישם את ההצעה, לצוות יינתן זמן מוגבל להגשת המסקנות והצעות החקיקה.

מנכ"ל הביטוח הלאומי, פרופ' שלמה מור יוסף אומר: "הביטוח הלאומי פועל כל העת למיצוי זכויות המבוטחים בביטוח הלאומי. שיעורן הכספי של ההנחות וההטבות הניתנות למקבלי הבטחת הכנסה או למקבלי קצבת נכות כללית לדוגמא, מהווה אחוז משמעותי יחסית לסכום הקצבה אותה הם מקבלים. הקלת הנטל הבירוקרטי ע"י הידברות ישירה ואוטומטית בין משרדים, כך שינתנו ההנחות וההטבות באופן ישיר וללא טרחת האזרח, הינה צעד דרמטי שיקל על האוכלוסיות החלשות ושיגביר את מיצוי זכויותיהן".

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם