חדשות ועדכונים
ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

אם לעשרה ילדים חשודה שהזריקה אינסולין כדי לרמות את הביטוח הלאומי

יולי 22, 2018

סיפור מזעזע שנחשף בירושלים: אמא לעשרה ילדים, בת 30 משכונה חרדית בירושלים, נעצרה בחשד כי הזריקה אינסולין ל-5 מילדיה כדי לרמות את הביטוח הלאומי ולקבל קצבת נכות על סוכרת

פרשת "האם המזריקה": המשטרה חושדת כי אם ל-10 מירושלים ביצעה הזרקות אינסולין בילדיה כדי להונות את המוסד לביטוח לאומי ב-1 מליון ש"ח. זהו אחד הסיפורים המזעזעים ביותר שנחשפו בשנים האחרונות בישראל.

אחד מילדיה, רק בן שנה וחצי, הובהל לבית החולים שערי צדק בירושלים. מצבו היה קשה. אחת הרופאות, פרופ' גרוס-צור, זיהתה רמה חריגה של פנוברביטל, תרופה למניעת פרכוסים, והדבר עורר את חשדה.

בדיקת התיק הרפואי של האם בת ה-30 גילתה כי 5 מתוך תשעת האחים של הילד הקטן חולים בסוכרת. כאשר הפעוט הגיע שוב לבדיקה, התברר כי רמת האינסולין שלו גבוהה מאוד, למרות שרמת הסוכר שלו נמוכה. צוות בית החולים עירב את משטרת ירושלים. החוקרים התקינו מצלמות-סתר על יד מיטתו של הפעוט.

כאשר המצלמות חשפו שהאם מזריקה אינסולין לילד, למרות שאינו סובל מסוכרת, נכנסה המשטרה לפעולה ועצרה את האם, הנחשבת לחשודה המרכזית בפרשה. מחלקת הרווחה של עיריית ירושלים העבירה את ילדיה לטיפול של משפחת אומנה, השוהה ביחד איתם כעת בבית המשפחה.

מן החקירה עולה כי האם האכילה את ילדיה בכמויות חריגות של סוכר כדי להעלות את רמת הסוכר בדמם. בהמשך קיבלה קצבאות נכות מן הביטוח הלאומי, בסך כולל של 800,000 עד 1,000,000 ש"ח. לכאורה, מדובר בקבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות.

הפעוט מתאושש אך לא ברור עדיין אם ספג פגיעה מוחית בלתי-הפיכה. מעצרה של האם הוארך, והאב יושב כעת במעצר בית. תגובת עורך דינו של האב החשוד היא כי האב לא ידע דבר וכי האם חשבה שהילדים חולים בסוכרת והיא רק רצתה לטפל בילדים, לטענתו.

כעת, יידרשו המוסדות הממשלתיים לבדיקה – כיצד הצליחה משפחה מירושלים לרמות את הממסד הרפואי (קופת חולים מאוחדת, במקרה זה) ואת הביטוח הלאומי כדי להשיג במירמה קצבאות בסכומים גדולים, לכאורה, תוך גרימת נזק רפואי חמור לחמישה מילדיה, ועל ידי כך לפגוע בכל בני משפחתה.

עדכון (29/7/18): "האם המזריקה" נשלחה ל-21 ימי מעצר בית, אצל אימה בבית"ר עילית. נאסר על האם ליצור קשר עם בעלה וילדיה.

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם