חדשות ועדכונים
ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

אירוע מוחי בגלל לחץ בעבודה – תאונת עבודה

ינואר 20, 2009
סיפורו של ז‘אק הרוש, מסגר אחזקה בן 60 שעבד בחברת ממגורות אשדוד. בעקבות לחץ כבד בעבודה, עבר אירוע מוחי – והוכר בתור נכה בעקבות תאונת עבודה, על ידי בית הדין לעבודה

מאת 

ז'אק הרוש עבד קשה מדי, ככל הנראה, בממגורות אשדוד. יום אחד התבקש לתת שעות נוספות כיוון שמעבידיו ביקשו ממנו לעבוד גם בתור מפעיל חדר פיקוד.

לאורך משמרת ארוכה ומפרכת, הוא נאלץ להתעמת עם שני אנשים שונים באותה משמרת, והחל לסבול מלחץ נפשי חריף. בסופו של אותו יום מצא אותו אחד העובדים חסר הכרה, מוטל על השולחן. הוא עבר אירוע מוחי.

בעקבות אותו אירוע מוחי, סבל מר הרוש מאובדן כושר עבודה מלא. הוא דרש מן הביטוח הלאומי להכיר בו בתור נכה שעבר תאונת עבודה. ביטוח לאומי דחה את בקשתו. הוא לא ויתר, ופנה לבית הדין לעבודה. שם ייצג אותו עורך הדין דוד סער.

בית הדין אכן קבע כי מה שאירע באותו יום גורלי אכן גרם ללחץ נפשי ברמה חריגה. מומחה רפואי מצא קשר סיבתי בין מה שקרה בעבודה ובין האירוע המוחי שעבר. נכותו של ז'אק הרוש נקבעה על חמישים אחוזים (50%).

סיפורו של מר הרוש אמנם נשמע חריג, אך בישראל של שנות ה-2000 קיימים עובדים רבים הנמצאים בלחץ מתמיד. לחץ זה עשוי להוביל לכדי מחלות, דכאונות, ליקויים גופניים ונפשיים חמורים, ולעתים אף לכדי סרטן או התאבדות, למרבה הזוועה.

אם אתם מכירים אדם שסיפורו האישי דומה (לחץ בעבודה הגורם למצוקה נפשית וגופנית חמורה), פנו עוד היום אל חברת זכותי ונסייע לו לממש את זכויותיו הרפואיות.

התקשרו 5520* מכל טלפון – בשיחה אחת תדעו כמה כסף מגיע לכם.

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם