חדשות ועדכונים
ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

אזהרה: המוסד לביטוח הלאומי מתריע על נסיון הונאה ברשת

אוגוסט 29, 2018

אתר מפוקפק המתחזה לביטוח הלאומי הפיל בפח אלפי ישראלים שענו על סקר במטרה לקבל תשובה על זכאות לפיצוי כספי. במוסד לביטוח לאומי מיהרו להוציא הודעה חריגה לציבור.

ב-28/8/18 פירסם המוסד לביטוח לאומי הודעה חריגה, בה נאמר: "לתשומת לב הציבור: אתר המתחזה לאתר הביטוח הלאומי".

 

"​החל מאתמול מופץ בוואטסאפ וברשתות החברתיות אתר מתחזה לאתר הביטוח הלאומי שמנסה לדלות מידע מהציבור. האתר המתחזה מבקש מהגולש לענות על סקר קצר כדי לבדוק האם הוא זכאי למענק כספי".

לדברי דובר הביטוח הלאומי, "מדובר במקרה הונאה זהה למקרים שנחשפנו אליהם בימים האחרונים בהם מוצגת הטבה שאינה קיימת כדי לאסוף מידע. אנו מבקשים מהציבור להימנע מהכנסת פרטים אישיים בקישורים אלה שהתקבלו בוואטסאפס. הביטוח הלאומי העביר את כל המידע למערך הסייבר הלאומי להמשך טיפול".

מבדיקה שערכנו מתברר כי מדובר בכתובת mobn.info המאוכסנת בחו"ל. האתר המדובר כבר קוטלג כ"מטעה" (Deceptiveׂ) על ידי דפדפנים כמו גוגל כרום. לדברי גוגל, "תוקפים הנמצאים בכתובת mobn.info עלולים להונות אותך לעשות משהו מסוכן כמו התקנת תוכנה או לחשוף את המידע האישי שלך, לדוגמה, סיסמאות, מספרי טלפון או כרטיסי אשראי".

גם דפדפן מוזילה פיירפוקס חסם את האתר המטעה: "Firefox חסם דף זה מכיוון שהוא עלול להערים עליך ולגרום לך לעשות משהו מסוכן כמו להתקין תוכניות או לחשוף מידע אישי כמו ססמאות או כרטיסי אשראי".

האתר המטעה פירסם מידע שגוי לפיו "אלה שעבדו בין השנים 1990 ו-2018 זכאים לקבל 9,000 ש"ח מהמוסד לביטוח לאומי. בדוק אם שמך מופיע ברשימת האנשים הזכאים להטבה זו".

כדי לגרום להונאה להפוך ויראלית ברשת, עודד האתר ישראלים רבים לשתף בווטסאפ את "ההזדמנות" באופן המוני כדי "לקבל את ההטבה שלך מהמוסד לביטוח לאומי". בעלי האתר הגדילו לעשות ואף יצרו חלונית תחתונה שדרשה מן הקורבנות ל"שתף עד שהחלונית התחתונה מלאה".

בנוסף, פורסמה באתר רשימת תגובות פיקטיבית של ישראלים-לכאורה כדי ליצור את הרושם שמדובר באתר לגיטימי המעניק הטבות ממשיות. הכל כאמור כדי להפיל אנשים תמימים בפח.

הציבור מוזהר שלא לשתף פעולה עם האתר המתחזה או דומים לו

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם