זכויות רפואיות
ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

החזרי מס לשכירים

חשוב להדגיש: חברת "זכותי" כבר אינה מספקת שירותי החזרי מס.


אחוז גבוה מציבור השכירים בישראל זכאים להחזרי מס ממס הכנסה עקב סיבות המפורטות להלן:

נטולי יכולת
* נישום שיש לו או לבן זוגו ילד מרותק למיטה, עיוור, מפגר, לקוי למידה או בעל מחלה קשה אחרת, יהיה זכאי לקבלת שתי נקודות זיכוי עבור ילדו המוגדר כנטול יכולת.
* עד שנת המס 2002 ניתן לקבל גם נקודות זיכוי עבור הורה המרותק למיטה, עיוור או בלתי שפוי בדעתו ואף עבור הורה שעבר אירוע מוחי ומרותק לביתו.
* נישום התומך בהורה שלו או של בן זוגו בעבור אישפוזו בבית אבות סיעודי יהיה זכאי לקבלת החזר חלקי עבור השתתפותו בתשלומי אחזקתו של ההורה במוסד סיעודי בכפוף לתקנות.

נכים קשים
נכה 100% או 90% בחישוב משוקלל פטור מתשלום מס הכנסה עד גובה התקרה (כ – 550,000 ש"ח בשנה) בתנאי שתקופת הנכות עולה על שנה. במידה ותקופת הנכות הינה חצי שנה ויותר יקבל הנכה פטור נמוך יותר.

אי רצף בעבודה
אחת הסיבות העיקריות לקבלת החזרי מס הינה החלפת מקומות עבודה, הפסקה בין מקום עבודה אחד למשנהו, קבלת דמי אבטלה או חופשת לידה ארוכה משלושה חודשים ללא תשלום.

שנת השתלמות
מורים שיוצאים לשנת השתלמות או שנת שבתון עשויים לקבל החזר מס בגין שנת ההשתלמות הנפרסת לשתי שנות מס וזאת כיוון שההכנסה שמקבל המורה מהקרן בדרך כלל פטורה ממס.

קופת גמל וביטוח חיים
שכיר שמפקיד באופן עצמאי לקופת גמל או לביטוחי חיים (גם דרך המשכנתא), זכאי לקבל החזר מס עבור ניכויים או זיכויים שלא נלקחו בחשבון.

יישובי ספר
שכיר שמתגורר באחד מהיישובים הזכאים להטבה על פי תקנות מס הכנסה זכאי לזיכוי ממס אשר לא תמיד ניתן בתלוש השכר, עקב טעויות שנופלות בהקלדת הנתונים על ידי הנהלת חשבונות.

חיילים משוחררים
סעיף 39 א' לפקודת מס הכנסה קובע כי בחישוב המס על הכנסתו מיגיעה אישית של חייל משוחרר תובא בחשבון חלק מנקודת זיכוי למשך תקופה של עשרים וארבעה החודשים שלאחר החודש שבו שוחרר כמפורט להלן: חייל ששירת שירות סדיר בין 12 חודשים ל – 24 חודשים או אם שוחרר קודם לכן מטעמי בריאות או מחמת נכות – נקודת זיכוי אחת. אם תקופת השירות הסדיר של החייל הייתה 24 חודשים או יותר – שתי נקודות זיכוי.
לגבי מי ששוחרר מתאריך 1 לינואר 2007 תוארך משך הזכאות לתקופה של שלושים ושישה חודשים (במקום עשרים וארבעה חודשים). כמו כן, חייל משוחרר שביום 1/1/2007, טרם חלפו שמונה עשר חודשים מיום שסיים את שירותו הסדיר, יהיה זכאי להארכת התקופה כאמור לשלושים ושישה חודשים.

אקדמאים
על פי תיקון 147 לפקודת מס הכנסה הוספו סעיפים המאפשרים מתן נקודות זיכוי לתושבי ישראל משנת המס 2006. לקבלת הזיכוי יש להציג אישור על קבלת תואר אקדמאי.

הבהרה: חברת "זכותי" אינה מספקת עוד שירותי החזרי מס. עם זאת, חברת "זכותי" מעניקה שירותים רבים אחרים, בין השאר השגת פטור ממס הכנסה על רקע רפואי והטבות רבות אחרות.


לסיוע בזכויות רפואיות התקשרו 5520* או צרו קשר דרך אתר זכותי.

 

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם