זכויות רפואיות
ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

פנסיית נכות

יש לך קרן פנסיה? איבדת את כושרך לעבוד עקב מצב בריאותי? ייתכן שמגיעה לך פנסיית נכות.


מאז נכנס לתוקף חוק פנסיה חובה, עובדים שאיבדו את יכולתם לעבוד עקב בעיה בריאותית – זכאים לקבל גמלה חודשית מקרן הפנסיה שלהם. לכן, פנסיית נכות היא סוג של ביטוח אובדן כושר עבודה.

אם הנכם עומדים בתנאים (למשל, פגיעה של לפחות 25% בכושר העבודה, ו/או תקופת אכשרה מינימלית), אתם זכאים לתבוע "אובדן כושר עבודה" בתור עמיתי הקרן, ולהתחיל לקבל את פנסיית הנכות שלכם.

"נכה מלא" הוא מבוטח עם אובדן כושר עבודה של 75% ומעלה. "נכה חלקי" נמצא בטווח של 25%-75% אובדן כושר עבודה. ההגדרה חשובה לצורך חישוב גובה פנסיית נכות, בפועל.

פנסיית הנכות אינה אחידה. היא תלויה במספר גורמים, כמו למשל גובה המשכורת שקיבלתם, באיזה תאריך הצטרפתם לקרן הפנסיה וסוג המסלול שבחרתם. תקופת אובדן כושר העבודה חייבת לעמוד על לפחות 90 יום רצופים, אלא אם כן נקבע אחרת בתקנון קרן הפנסיה.

חשוב מאוד לוודא שגם אתם וגם המעסיק שלכם הפרשתם כספים לקרן באופן מסודר ורציף. כמו כן חשוב להקפיד על מילוי הצהרת בריאות על כל סעיפיה. אלא אם כן מדובר בנכות סיעודית, יש לצרף חוות-דעת של רופא תעסוקתי. אם מדובר בתאונת עבודה, יש לפנות קודם כל אל הביטוח הלאומי.

קרן הפנסיה שלך ממנה ועדה רפואית הקובעת את שיעור הנכות שלכם, בתור עמיתים בקרן. לכן, חשוב להכיר היטב את התנאים ולהיאבק על פנסיית הנכות שלכם עד השקל האחרון.

לכל היותר, תוכל לקבל פנסיית נכות בגובה של עד 75% מן השכר שלך, בסכום שעל בסיסו הפריש המעסיק לקרן הפנסיה. התנאים שונים מקרן לקרן, וכתובים בתקנון.


מתי מתחילים לקבל את הפנסיה

במרבית המקרים, תשלום פנסיית נכות מתחיל ביום ה-91 של אובדן כושר העובדה ועד ליום שבו העובד מגיע אל גיל הפרישה (גיל הפנסיה). מאותו יום ואילך, יקבל העובד פנסיה חודשית רגילה במקום פנסיית נכות.

נכה הנהנה מפנסיית נכות יכול להמשיך לעבוד, בתנאים מסוימים. כדי להמשיך ולקבל את הפנסיה, יש להקפיד על כך שהסכום החודשי הכולל של פנסיית הנכות והמשכורת אינו עולה על ממוצע 12 החודשים האחרונים בהם שילם פרמיה לקרן הפנסיה. במקרה של חריגה, יתבצע קיזוז מפנסיית הנכות שלך.


אנו ב"זכותי" מעסיקים צוות מומחים גם מהתחום הפנסיוני והביטוחי, כדי שנוכל לסייע לכם לקבל את כל הכסף המגיע לכם. צרו קשר עכשיו עם 'זכותי' כדי שנוכל לעזור.

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם