זכויות רפואיות
ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

טופס 258 – שאלון על אירוע הדבקה בקורונה לעובד שכיר

טופס 258בפברואר 2021 פירסם לאחרונה המוסד לביטוח לאומי טופס 258, הנוגע לשכירים שנדבקו בקורונה (Covid-19).

לדברי הביטוח הלאומי, "מרבית המקרים של הידבקות במחלת הקורונה הם בבית ובשעות הפנאי". ועדיין, חשוב כי ציבור העובדים יזכור כי "מי שנדבק בקורונה בסבירות גבוהה במקום העבודה – יכול להיות מוכר כנפגע עבודה".

טופס 258 אינו מחליף טופס תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה (טופס בל-211). בביטוח הלאומי מציינים כי יש "לצרף את האישורים הנדרשים לכך שקיימת סבירות גבוהה להדבקה במקום העבודה".

השאלון כולל נושאים כגון "פרטים על אירוע ההדבקה". המבוטח, מגיש הטופס, נדרש לענות על שאלות כגון מתי ביצע בדיקת קורונה ראשונה, כולל צירוף תוצאות הבדיקה. הביטוח הלאומי דורש לדעת מתי נקבע איבחון המחלה ואף מיהו חולה הקורונה שממנו נדבק מגיש הטופס.

כמו כן, מתבקש ממלא טופס בל-258 לפרט האם חבש מסיכה בזמן השהות המשותפת.


מיהו ממונה הקורונה בעבודה?

מכיוון שהטופס מיועד לשכירים, גם המעסיק נדרש למלא את חלקו. בטופס יש למלא את פרטיו של ממונה הקורונה במקום העבודה של השכיר התובע. מתברר כי יש לבצע תשאול (תחקיר) בכל מקרה של הדבקת קורונה במקום העבודה. אירוע הדבקה נובע מחשיפה לחולה מאומת, ולכן יש לצרף גם צילום הודעה על חשיפה לחולה – בין אם מדובר בהודעה מטעם המעסיק, הודעה של אפליקציית "המגן" או כל מסרון סמס אחר.

אם חשבתם שהבירוקרטיה נעצרת כאן – הרי שהביטוח הלאומי דורש מכל מגיש טופס 258 לצרף העתק הודעה על כניסה לבידוד באתר האינטרנט של משרד הבריאות. אכן, לא פשוט להיות חולה קורונה מאומת הדורש דמי פגיעה מן המדינה.

זה לא מסתיים כאן: הביטוח הלאומי דורש ממבוטחיו גם לצרף העתק חקירה אפידמיולוגית של משרד הבריאות, אם בוצעה חקירה כזו.


תקופת אי-כושר

עובדים רבים נאלצו להפסיק להגיע לעבודה עקב הידבקותם בקורונה. רובם החלימו וחזרו לעבוד. חלק מהם ניסו לחזור לעבודה אך לא הצליחו לתפקד, עקב תסמינים ארוכי-טווח כמו עייפות וקוצר נשימה. לכן, נדרש ממלא טופס 258 לפרט בנושא המועד שבו הפסיק להגיע לעבודה, תקופת שהייה בבידוד וכן מועד חזרה לעבודה. לחלק זה נדרש כל שכיר לצרף צילום מדו"ח הנוכחות שלו בעבודה, לחודש בו נדבק.

בסוף הטופס, מצהיר המגיש כי כל הפרטים שמסר הינם אמת. ניתן לשלוח את הטופס בלי לבקר בסניף ביטוח לאומי – ולהגישו דרך אתר האינטרנט של המוסד. כמו כן, חשוב לציין ולהזכיר בשנית כי השאלון בטופס 258 אינו מחליף את טופס בל-211, וצריך להגיש את שניהם.

ומה עושה עצמאי? מגיש טופס 259 – "שאלון לעצמאי על הדבקה בקורונה". בהצלחה לשכירים ולעצמאים.


קריאה נוספת באותו נושא

צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם