סרטן הערמונית

ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

הסרטן השכיח (נפוץ) ביותר בקרב גברים ישראלים הוא סרטן הערמונית. בשנת 2017 אובחנו כ-2,250 חולים חדשים עם סרטן ערמונית חודרני.

בלוטת הערמונית, המכונה גם "פרוסטטה" (Prostate), חשופה לגידול סרטני כאשר תאים בערמונית מפתחים מוטציה, ההופכת לגידול ממאיר מסוג אדנוקרצינומה. הסכנה בסרטן הערמונית היא התפשטות תאים אלו לאיברים נוספים בגוף האדם, עד כדי יצירת גרורות.

הגיל הממוצע של חולי סרטן ערמונית חודרני הוא 70 שנה, בעת האבחון. שיעורי החולים עולים באופן מובהק החל מגיל 50. שיא התחלואה בישראל של ימינו מתרחש בגילאים 70-74.


תסמינים נפוצים של סרטן ערמונית:

  • כאבים
  • דם בשתן
    קשיים בהשתנה
  • הפרעת זיקפה
  • הפרעות בתפקוד המיני
  • ועוד.

 

גילוי מוקדם: בדיקת סקר PSA עשויה לאבחן סרטן ערמונית. זוהי בדיקת דם פשוטה, ואליה מתלווה בדיקה ידנית של רופא אל תוך פי הטבעת. בדיקת PSA לא נחשבת אמינה מספיק, ולכן מבצעים גם בדיקות אולטרה סאונד, וכן ביופסיה (דגימה של רקמת הערמונית). בהמשך ניתן גם לבצע בדיקת סי-טי וכן מיפוי עצמות.

שיעור ההישרדות של סרטן הערמונית ל-5 שנים בקרב גברים יהודים בישראל שאובחנו בין השנים 2007-2011 עמדה על 97%. בקרב גברים ערבים, שיעור ההישרדות הוא כ-86%.

שיעור התמותה מסרטן הערמונית הוא ה-3 בשכיחותו בקרב גברים בישראל, ומהווה כ-8% מכלל התמותה ממחלת הסרטן. זאת, אחרי סרטן הריאה, המעי הגס והחלחולת. ב-2017 נפטרו בישראל 479 גברים מסרטן חודרני של הערמונית.

הגיל הממוצע לפטירה מסרטן הערמונית הוא 80, בעוד הגיל החציוני הוא 82 (עבור האוכלוסיה היהודית).


מחקרים מצאו קשר בין חומצות שומן טראנס ובין סיכוי לחלות סרטן הערמונית. תזונה המסוגלת לסייע בהפחתת הסיכון לחלות בסרטן הערמונית כוללת צריכה של ויטמין אי (E), אומגה שלוש וכן סלניום. כמו כן, רמה נמוכה של ויטמין די (D) עלולה להגביר את הסיכוי לחלות בסרטן הערמונית.

בעולם, סרטן הערמונית הוא הסרטן ה-2 בשכיחותו בקרב גברים, כאשר סרטן הריאה ממוקם במקום ה-1. סרטן הערמונית הוא ה-5 בשכיחותו בעולם כגורם תמותה – אחרי סרטן הריאה, סרטן הכבד, סרטן הקיבה וסרטן המעי הגס והחלחולת.

ישראל ממוקמת במקום ה-36 בעולם בשיעורי התחלואה של סרטן הערמונית, ובמקום ה-90 בשיעור התמותה מסרטן הערמונית.


טיפול בסרטן הערמונית כולל ניתוחים, הקרנות (ברכיתרפיה), כימותרפיה, הורמונים – ובמקרים קיצוניים אף ביצוע של כריתת אשכים. בשנים האחרונות ניתנת גם תרופה הפולטת קרינה מייננת מסוג אלפא. קיימים גם ניתוחים חדשניים באמצעות זרועות רובוט קטנות ועדינות (שיטת דה וינצ'י), תוך שימוש בתמונה תלת-מימדית (3D) ברזולוציה גבוהה.


קריאה נוספת

איך זה עובד

סובלים מבעיה רפואית, חליתם? נבחרת המומחים של זכותי הכוללת: רופאים, יועצי מס, רואי חשבון ויוצאי הביטוח הלאומי עומדת לרשותכם עד לקבלת המגיע לכם ממס הכנסה, ביטוח לאומי וחברות הביטוח.

1
פגישה ללא עלות

ניתן לקיים פגישה פרונטאלית באחד מסניפי החברה או טלפונית עם מומחה זכויות. הכל ללא עלות וללא התחייבות.

2
בניית תיק רפואי

אנו מסייעים ללקוחותינו להגיש תביעה המגובה בסיכום רפואי מקצועי וממצה המגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה.

3
הגשת התביעה

לאחר בניית התיק על ידי המחלקה המקצועית הכוללת: רופאים, מומחי זכויות ויוצאי הביטוח הלאומי מוגשת התביעה למוסד הרלוונטי.

4
הכנה וליווי עד הצלחה

וות המומחים שלנו ילווה את התהליך מתחילתו ועד סופו כולל דיווח שוטף, הנחיות לקראת הוועדות הרפואיות עד להצלחה.

לקוחות מספרים
מה לקוחות מספרים עלינו
צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם