סוכרת נעורים

ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

סוכרת נחשבת כיום לאחת המחלות הנפוצות בעולם, לצד סרטן ומחלות לב. על פי ההערכות, בין 8 ל-9 אחוזים מאוכלוסיית ישראל מתמודדים עמה. סוכרת מסוג 1, הידועה יותר בשם "סוכרת נעורים" נמנית בין ארבעת סוגי הסוכרת וכפי ששמה מרמז, היאחשוב לאבחן סוכרת נעורים בשלב מוקדם מאובחנת עוד בילדות – בדרך כלל עד גיל 19.

כיום ניתן לנהל חיים תקינים ואפילו טובים לצד המחלה. כדי לעשות זאת, חשוב להבין איך בדיוק היא משפיעה על הגוף וכיצד לשפר את הטיפול וההתמודדות איתה. 

למה סוכרת נעורים בכלל מתפתחת מלכתחילה? 

ישנם מגוון גורמים אפשריים שעלולים לתרום להתפתחות המחלה הנפוצה – כאשר לא את כולם יודעים כיום לזהות. באופן כללי, סוכרת נעורים מתפתחת כאשר ישנה פגיעה בתאים בלבלב האחראיים על ייצור אינסולין, אותו הורמון המווסת את רמת הסוכר בדם.

הסיבות לפגיעה בתאי הלבלב יכולות להיות מרובות – מזיהום דלקתי שמקורו במחלות נגיפיות (וירליות), דרך מחסור מתמשך בוויטמין D ועד למחלות אוטואימוניות או גורמים תורשתיים שהמדע עדיין לא פיענח לגמרי. עם זאת, ישנם גם כמה מיתוסים על הסיכון לסוכרת שאין להם באמת קשר להתפתחות המחלה. אחד הבולטים שבהם הוא צריכת חלב פרה. רבים חושבים שחשיפת ילדים לחלב מעלה את הסיכון לסוכרת, אם כי מחקרים מקיפים בתחום הוכיחו שזה לא נכון.

מהם התסמינים שחשוב לשים אליהם לב? 

סוכרת נעורים בבסיסה גורמת לחוסר יכולת של הגוף לווסת את רמות הסוכר בדם. הקושי הזה יכול לגרום לשורה ארוכה של תופעות לוואי שחשוב להיות מודעים אליהן. יש לשים לב לדוגמה לתחושות כמו צימאון מוגבר, ביקורים תכופים בשירותים, עייפות קיצונית, עלייה בתיאבון וירידה במשקל. 

גם מצב העיניים יכול לשפוך אור על התופעה. חשוב לשים לב אם הילד רואה מטושטש או סובל מבעיות שונות בראייה. שימו לב גם לתופעות במערכת העיכול, כמו כאבים בבטן, בחילות והקאות. ילדים עם סוכרת עשויים לקום כמה פעמים בלילה כדי לתת שתן וזה לא נדיר שהם יסבלו גם מבריחת שתן בשינה.

אם מזהים אפילו אחד מהתסמינים האלו אצל ילדיכם, חשוב לפנות בהקדם לאבחון מקיף אצל הרופא המטפל.

איך סוכרת נעורים משפיעה על הגוף?

ערנות לסימני האזהרה וטיפול מוקדם בסוכרת עשויים לשפר משמעותית את איכות הטיפול, להעצים את איכות החיים של הילד ולהפחית את הסיכון לסיבוכים. בהיעדר טיפול, חשוב להבין, היעדר האינסולין עלול לייצר שורה של השפעות קצרות וארוכות טווח על מערכות שונות בגוף. 

המחסור בסוכר בתוך תאי הגוף לדוגמה, עלול לגרום לגוף לפרק את רקמות השריר והשומן בחיפוש אחר מקורות אנרגיה חלופיים. הפגיעות האפשרויות, שוב בהיעדר טיפול, יכולות להתבטא בעיניים, במערכת העצבים, בכליות, בלב ובכלי הדם. 

תזונה בריאה עשויה לסייע בהתמודדות עם סוכרת נעוריםאיך מטפלים בסוכרת סוג 1?

רבים פוחדים מטיפולי הזריקות הכרוכים בהתמודדות עם סוכרת, אך כיום ישנם אמצעים טכנולוגים חדשניים שיכולים לחסוך לילד את הצורך לבצע את הזריקה בעצמו. במקרים רבים הוא בכלל לא ירגיש את הדקירות, שיהפכו עם הזמן לחלק מקובל ורגיל בשגרת חייו.

יותר מהטיפול, בהתמודדות עם סוכרת חשוב לשים דגש רב על מניעת סיבוכים. כדי למנוע מרמות הסוכר בדם להגיע למחוזות מסוכנים – חשוב לבצע מעקב שגרתי במרפאה, להתמיד בפעילות גופנית, להיצמד לתפריט מאוזן וגם לקבל תמיכה מתאימה מהמשפחה, החברים וגורמים מקצועיים. 

האם סוכרת נעורים מזכה בפיצוי? 

ילדים מתחת לגיל 18 יכולים בתנאים מסוימים לקבל קצבת ילד נכה, ומעל גיל 18 קצבת נכות כללית. כמו כן, במידה וסוכרת נעורים נגרמה כתוצאה מאירוע חריג בעבודה, היא גם עשויה להיחשב כמחלת מקצוע או פגיעה בעבודה.

יתרה מכך, שכיר או עצמאי הסובלים מסוכרת נעורים ומשלמים מס הכנסה יכולים בתנאים מסוימים לקבל פטור ממס הכנסה. בכל מקרה, חשוב שחולי סוכרת יבדקו את זכאותם לקצבאות או הטבות נוספות עם גורם מקצועי, המתמחה בתחום של זכויות רפואיות.

איך זה עובד

סובלים מבעיה רפואית, חליתם? נבחרת המומחים של זכותי הכוללת: רופאים, יועצי מס, רואי חשבון ויוצאי הביטוח הלאומי עומדת לרשותכם עד לקבלת המגיע לכם ממס הכנסה, ביטוח לאומי וחברות הביטוח.

1
פגישה ללא עלות

ניתן לקיים פגישה פרונטאלית באחד מסניפי החברה או טלפונית עם מומחה זכויות. הכל ללא עלות וללא התחייבות.

2
בניית תיק רפואי

אנו מסייעים ללקוחותינו להגיש תביעה המגובה בסיכום רפואי מקצועי וממצה המגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה.

3
הגשת התביעה

לאחר בניית התיק על ידי המחלקה המקצועית הכוללת: רופאים, מומחי זכויות ויוצאי הביטוח הלאומי מוגשת התביעה למוסד הרלוונטי.

4
הכנה וליווי עד הצלחה

וות המומחים שלנו ילווה את התהליך מתחילתו ועד סופו כולל דיווח שוטף, הנחיות לקראת הוועדות הרפואיות עד להצלחה.

לקוחות מספרים
מה לקוחות מספרים עלינו
צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם