דלקת עצם (אוסטאומיאליטיס) – המחלה והפיצוי

ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דלקת העצם (באנגלית: Osteomyelitis) היא זיהום חיידקי המשפיע באופן שונה על קבוצות גיל שונות. הזיהום עלול להתחיל באיזור החיצוני של העצם, ומשם לפגוע במח העצם (החלק הפנימי של העצם).

דלקת העצם הפוגעת במבוגרים עלולה להתבטא בחוליות עמוד השדרה, ולהוביל לכאבי גב כרונים. הטיפול הוא אמנם אנטיביוטי, אך במקרים אחרים (חולי סוכרת, למשל) העצם עצמה עלולה להיפגע באופן בלתי-הפיך.


חליתי בדלקת עצם. מגיע לי כסף?

כדי לקבל פיצוי כספי על דלקת עצם (אוסטאומיאליטיס), שאל את עצמך:

  1. האם אוסטאומיאליטיס מפריעה לך לתפקד בעבודה ובבית?
  2. האם נאלצת להתפטר ממקום העבודה עקב החמרת אוסטאומיאליטיס?
  3. האם אוסטאומיאליטיס מונעת ממך לנוע בחופשיות ממקום למקום?
  4. האם נדרשת לליווי מיוחד בעקבות פגיעה בעצם?
  5. האם אחד מבני משפחתך סובל מצליעה בגלל המחלה, ובעקבות כך נפגעה פרנסתו?

אם התשובה על אחת מן השאלות היא "כן", ייתכן שמגיע לך כסף מביטוח לאומי ומרשויות נוספות – ואנחנו נדאג לסייע לך בטיפול בזכויותיך הרפואיות.

צרו קשר דרך האתר או התקשרו עכשיו 5520* לתיאום פגישת היכרות חינם וללא כל התחייבות!


דלקת העצם או אוסטאומיאליטיס (Osteomyelitis) הינה זיהום אשר נוצר ברקמת אחת העצמות בגוף כתוצאה מחיידק החודר לעצם דרך זרם הדם. הגורמים המרכזיים הקובעים את סוג דלקת העצם הם לרוב משך הזמן וצורת הזיהום.

כאשר הזיהום מגיע לעצם, התאים של המערכת החיסונית חודרים לאזור המזוהם בניסיון לסלק את הגורם לזיהום תוך כדי שהם פוגעים באופן עקיף ברקמת העצם.

הגורמים להיווצרות דלקת עצם

ברוב המקרים דלקת עצם נגרמת על ידי זיהום של חיידק. יכול להיות שהיה זיהום במקום אחר בגוף והוא עבר דרך זרם הדם אל העצם או שהזיהום יכול להיווצר דרך פצע או שבר פתוח כך שהחיידק חודר אליו וגורם לזיהום.

סימפטומים של דלקת עצם (תסמינים)

דלקת העצם היא תהליך אשר מתפתח באופן מהיר יותר אצל ילדים מאשר אצל מבוגרים. אצל ילדים התסמינים כוללים חום אשר נמשך מספר ימים, צליעה, כאב קבוע בעצם, אודם ונפיחות.

אצל מבוגרים התסמינים מתפתחים בצורה הדרגתית וכוללים חום, בחילה, צמרמורות, אודם, נפיחות ונוקשות מעל העצם הפגועה.


תופעות נלוות וסיבוכים

  • מוות של העצם – אספקת הדם לעצם היא עדינה וכל פגיעה יכולה להוביל למוות העצם. אם מדובר בחלק קטן של העצם אז ניתן להסיר את הרקמה המתה והעצם תוכל להיבנות מחדש. במקרים בהם חלקים גדולים של העצם עברו נמק, ההסרה של העצם עלולה לכלול קטיעת חלקי גפה.
  • דלקת מפרקים – הזיהום עלול להתפשט אל מפרק סמוך וליצור דלקת. בניגוד לעצם, המפרק אינו מתחדש בצורה טובה כך שהנזק למבנה של המפרק יכול להתפתח עם הזמן לתהליך ניווני המכונה "אוסטאוארטריטיס" (osteoarthritis) אשר עלול לדרוש החלפת מפרק.
  • פגיעה בגדילה – החלק הרך של העצם אשר מכיל את את לוחית הגדילה הוא החלק הנפוץ ביותר לזיהומים אצל ילדים. זיהום עלול להוביל לפגיעה בלוחית הגדילה אשר תגרום להאטה או עצירה של צמיחת הגוף. כתוצאה מפגיעה בלוחית הגדולה, גדילת העצם יכולה להיות לא סימטרית ולהוביל לעיוות במבנה העצם.

אבחון דלקת עצם

אבחון דלקת בעצם נעשה לרוב על ידי בדיקות הדמיה שונות כגון CT, רנטגן ו-MRI. במקרים נדירים יותר ניתן לבצע ביופסיה באזור החשוד בשביל לוודא שאכן מדובר בזיהום ודלקת בעצם.

טיפול בדלקת עצם

הטיפול התרופתי הנפוץ ביותר לטיפול בדלקת העצם הוא טיפול אנטיביוטי ממושך אשר מותאם לגורם המזהם ולהיסטוריה הרפואית של המטופל. בשלב הראשוני יינתן טיפול תוך ורידי בלבד ולאחר שהתסמינים נעלמים ניתן לעבור לטיפול אנטיביוטי דרך הפה. בנוסף לטיפול האנטיביוטי, לפעמים יש צורך בטיפול אשר כולל ניתוח לניקוז המוגלה, הסרת רקמת העצם הפגועה ושחזור זרימת הדם אל העצם.


זכויות רפואיות

סובלים מבעיה רפואית כמו דלקת עצם או ליקוי רפואי הפוגע בתפקודכם הסדיר? לסיוע בזכויות רפואיות צרו קשר דרך אתר זכותי או התקשרו עכשיו 5520* לתיאום פגישת היכרות חינם וללא כל התחייבות.

איך זה עובד

סובלים מבעיה רפואית, חליתם? נבחרת המומחים של זכותי הכוללת: רופאים, יועצי מס, רואי חשבון ויוצאי הביטוח הלאומי עומדת לרשותכם עד לקבלת המגיע לכם ממס הכנסה, ביטוח לאומי וחברות הביטוח.

1
פגישה ללא עלות

ניתן לקיים פגישה פרונטאלית באחד מסניפי החברה או טלפונית עם מומחה זכויות. הכל ללא עלות וללא התחייבות.

2
בניית תיק רפואי

אנו מסייעים ללקוחותינו להגיש תביעה המגובה בסיכום רפואי מקצועי וממצה המגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה.

3
הגשת התביעה

לאחר בניית התיק על ידי המחלקה המקצועית הכוללת: רופאים, מומחי זכויות ויוצאי הביטוח הלאומי מוגשת התביעה למוסד הרלוונטי.

4
הכנה וליווי עד הצלחה

וות המומחים שלנו ילווה את התהליך מתחילתו ועד סופו כולל דיווח שוטף, הנחיות לקראת הוועדות הרפואיות עד להצלחה.

לקוחות מספרים
מה לקוחות מספרים עלינו
צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם