מחלת גושה – המחלה והפיצוי

ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

מחלת "גושה" (Gaucher), הנפוצה בישראל בעיקר בקרב יהודים ממוצא אשכנזי, נגרמת על ידי ליקוי גנטי המביא לכך שהגוף אינו מסוגל לפרק חומר שומני-סוכרי, המצטבר בגוף. 

המחלה מתבטאת לרוב בתופעות כגון כבד וטחול מוגדלים, אנמיה, נטייה לדימום ושברים, לויקופניה, הפרעות מגוונות באיזור הריאות והכליות. חולי גושה רבים חווים ירידה קשה ומשמעותית באיכות חייהם בעקבות הופעת "גושה".

הסימפטומים של מחלת גושה שונים מאדם לאדם, ולכן החולים במחלה זו נאלצים להתמודד עם מגוון אתגרים ברובדים שונים בחייהם. מאחר שזו מחלה גנטית (תורשתית), לפני הבאת ילדים לעולם, יועצים גנטיים ממליצים ששני בני הזוג ייבדקו כדי לא להעביר לילד את הגן של המחלה.

דוגמה למקרה של מחלת גושה ניתן למצוא בפסק דין ת"א 1286-04 [טיקולסקר נ' קופת חולים כללית]:

"האבחנה שנתקבלה, על בסיס הבדיקות שבוצעו, הייתה כי התובע סובל ממחלה גנטית – גושה. לתובע נקבעה נכות קבועה בשיעור של 50%, על ידי המוסד לביטוח לאומי. התובע עבר לטיפולו של פרופ' זימרן במרפאת גושה בבית החולים שערי צדק. ד"ר תיבון פישר מהמרפאה התעסוקתית קבע, לאחר שהתובע אובחן כחולה במחלת הגושה, כי מצבו הבריאותי נובע ממחלת הגושה והמליצה על הפסקת עבודתו במפעל".

רבים בישראל הסובלים ממחלת גושה, לא תמיד רוצים או יכולים להתעמת עם הבירוקרטיה, כדי לקבל אחוזי נכות גבוהים או פיצוי כספי בגין מחלת מקצוע. דרושים נסיון ונחישות כדי להתמודד מול דרישות ביטוח לאומי, "לנצח" את הפקידים ולקבל את הכסף המגיע לך. 

מלאו שם וטלפון באתר או התקשרו עכשיו 5520* לתיאום פגישה ראשונית חינם וללא כל התחייבות!

איך זה עובד

סובלים מבעיה רפואית, חליתם? נבחרת המומחים של זכותי הכוללת: רופאים, יועצי מס, רואי חשבון ויוצאי הביטוח הלאומי עומדת לרשותכם עד לקבלת המגיע לכם ממס הכנסה, ביטוח לאומי וחברות הביטוח.

1
פגישה ללא עלות

ניתן לקיים פגישה פרונטאלית באחד מסניפי החברה או טלפונית עם מומחה זכויות. הכל ללא עלות וללא התחייבות.

2
בניית תיק רפואי

אנו מסייעים ללקוחותינו להגיש תביעה המגובה בסיכום רפואי מקצועי וממצה המגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה.

3
הגשת התביעה

לאחר בניית התיק על ידי המחלקה המקצועית הכוללת: רופאים, מומחי זכויות ויוצאי הביטוח הלאומי מוגשת התביעה למוסד הרלוונטי.

4
הכנה וליווי עד הצלחה

וות המומחים שלנו ילווה את התהליך מתחילתו ועד סופו כולל דיווח שוטף, הנחיות לקראת הוועדות הרפואיות עד להצלחה.

לקוחות מספרים
מה לקוחות מספרים עלינו
צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם