עיוורון – המחלה והפיצוי

ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף! חייגו עכשיו 5520* או השאירו פרטים ונחזור אליכם

ישנם אנשים הנולדים עיוורים וישנם הנעשים עיוורים במהלך חייהם בשל מחלה תורשתית, נזקים במוח, גלאוקומה, סוכרת, חבלה ועוד. התמודדות עם עיוורון עלולה להיות קשה מאוד ולפגוע בחולה מבחינה כלכלית וחברתית.

לקויי-ראייה, עיוורים רבים בישראל ובני משפחותיהם לא תמיד יודעים כיצד להתנהל מול הבירוקרטיה. כדי לקבל תעודת עיוור, אחוזי נכות, קצבת נכות או פטור ממס, דרושים ניסיון ונחישות. 

כדי לקבל הטבות כספיות מן המדינה עקב עיוורון מלא או חלקי, שאל את עצמך:

  1. האם בעקבות עיוורון נגרמה פגיעה בהכנסת קרוב משפחה, חבר או מכר?
  2. האם בן משפחתך סובל מעיוורון כלשהו הגורם לפגיעה קשה בתפקודו?
  3. האם התעוורות חלקית או מלאה גרמה לבעיות במקום העבודה?

אם התשובה על אחת מן השאלות היא "כן", ייתכן שמגיע לך כסף רב מן הביטוח הלאומי ורשויות נוספות.  אנחנו נסייע לך למצות את זכויותיך הרפואיות.

צרו קשר דרך אתר זכותי או התקשרו עכשיו 5520* לתיאום פגישת היכרות חינם וללא כל התחייבות. 


עיוורון – מידע נוסף

עיוורון הינו מצב רפואי הנוצר כתוצאה מפגיעה ביכולת הראייה. הפגיעה יכולה להיות במידה קטנה או מוחלטת, לזמן מסוים או לתמיד. עיוורון יכול להיווצר מתוך לידה, מחלה תורשתית, תאונה או חבלה, מחלת עיניים או ליקוי של עצב הראייה. ישנם מחלות מסוימות אשר עלולות לפגוע בעין ובכושר הראייה ואפילו לגרום לעיוורון מוחלט.

טיפול בעיוורון

מכיוון שאין טיפול לאובדן ראייה מוחלט, ישנם מגוון אמצעים ועזרים אשר מקלים על חייהם של העיוורים. הידוע שביניהם הוא כתב ברייל: זוהי שיטת קריאה המורכבת מאותיות אשר בולטות מעל פני השטח וניתנות למישוש ובעצם לקריאה בעזרת הידיים.

אמצעי נוסף אשר בהחלט מקל על חיי העיוורים הוא כלב נחייה. כלב זה אולף במיוחד לצורכי העיוור ונועד לסייע לו להגיע ממקום למקום בהליכה. בכדי לעקוף מכשולים ולחוש את הדרך שלפניהם, עיוורים משתמשים במקל חישה וכך נמנעים ממכשולים העומדים בדרכם ומהיתקלות באנשים אחרים.


נגישות לעיוורים

בעידן הדיגיטלי, אתרי אינטרנט מחוייבים להיות מונגשים לבעלי מוגבלויות וישנם אתרים מיוחדים המותאמים לצורכי העיוורים כך שיוכלו לשמוע את תוכן האתר ולנווט בו בקלות. מתקנים, מבני ציבור ועסקים מחוייבים בהנגשה לכניסת עיוורים ובעלי מוגבלויות. גם ענפי הספורט לעיוורים מפותחים במיוחד ומאפשר לאדם הלוקה בעיוורון ליהנות מתחומי ספורט רבים המותאמים לצרכיו.

עיוורים משתמשים ב"קוראי מסך" או בתוכנות לקריאת מסכים. לכן, אתרי אינטרנט מוכרחים להציג טקסט נגיש ככל האפשר, כך שכל מילה המוצגת בפני קוראים "רואים" תוצג גם בפני אלו שאינם מסוגלים לראות.


אם יש לך ליקויי ראיה או שאתה סובל מעיוורון קבוע, צור קשר עם "זכותי" ונסייע לך גם בטלפון. חייג 5520* עכשיו.

איך זה עובד

סובלים מבעיה רפואית, חליתם? נבחרת המומחים של זכותי הכוללת: רופאים, יועצי מס, רואי חשבון ויוצאי הביטוח הלאומי עומדת לרשותכם עד לקבלת המגיע לכם ממס הכנסה, ביטוח לאומי וחברות הביטוח.

1
פגישה ללא עלות

ניתן לקיים פגישה פרונטאלית באחד מסניפי החברה או טלפונית עם מומחה זכויות. הכל ללא עלות וללא התחייבות.

2
בניית תיק רפואי

אנו מסייעים ללקוחותינו להגיש תביעה המגובה בסיכום רפואי מקצועי וממצה המגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה.

3
הגשת התביעה

לאחר בניית התיק על ידי המחלקה המקצועית הכוללת: רופאים, מומחי זכויות ויוצאי הביטוח הלאומי מוגשת התביעה למוסד הרלוונטי.

4
הכנה וליווי עד הצלחה

וות המומחים שלנו ילווה את התהליך מתחילתו ועד סופו כולל דיווח שוטף, הנחיות לקראת הוועדות הרפואיות עד להצלחה.

לקוחות מספרים
מה לקוחות מספרים עלינו
צרו קשר

אולי מגיע לך הרבה כסף!

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם